Kto z Ekstraklasy pojedzie na Mundial 2022? Czterech piłkarzy wybiera się do Kataru

Kto z ekstraklasy pojedzie na mundial 2022

Już 20 listopada 2022 roku startują Mistrzostwa Świata 2022. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, kto z Ekstraklasy pojedzie na Mundial 2022, mamy odpowiedź. W gronie powołanych znalazło się czterech piłkarzy.

Wiemy już, kto z Ekstraklasy pojedzie na Mundial 2022

Piłkarze Ekstraklasy, którzy zagrają na Mistrzostwach Świata 2022 to:

  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
  • Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)
  • Michał Skóraś (Lech Poznań)
  • Filip Mladenović (Legia Warszawa)

Jak zatem widzisz, piłkarze Ekstraklasy którzy zagrają na Mistrzostwach Świata, to trzech reprezentantów Polski i jeden reprezentant Serbii. Jeżeli chodzi o przynależność klubową, to na Mundial 2022 jedzie dwóch graczy Legii oraz po jednym Pogonii i Lecha Poznań. O ile Jędrzejczyk, Grosicki i Skóraś mają szanse zagrać na Mundialu 2022, to niewykluczone, że Filip Mladenović “nie powącha” murawy. Jego bezpośrednim konkurentem w walce o wyjściowy skład jest bowiem gwiazdor Juventusu, Filip Kostić.

Jeżeli chodzi o poprzednie Mistrzostwa Świata, to pojechało na nie także czterech graczy polskiej ekstraklasy. Byli nimi Jędrzejczyk, Kurzawa, Pazdan i Peszko. Co ciekawe, ostatnim piłkarzem ekstraklasy powołanym na Mistrzostwa Świata 2022 spoza reprezentacji Polski był Osman Chavez z Wisły Kraków, który znalazł się w kadrze Hondurasu na Mundial w 2014 roku.