Legionowo pokonane. W play-offach czeka Chrobry

Azoty Puławy praktycznie od początku do końca miały pod kontrolą spotkanie z KPR-em Legionowo, by ostatecznie wygrać trzema trafieniami – 29:26. Rywalem puławian w ćwierćfinale play-off będzie Chrobry Głogów.

Drużyna Ryszarda Skutnika była wyraźnym faworytem konfrontacji z KPR Legionowo. Do Puław trener Robert Lis przyjeżdżał jako świeżo upieczony trener reprezentacji Polski. Były obrotowy został asystentem Talanta Dujszebajewa. W protokole meczowym po stronie Azotów Puławy pojawiło się czternastu zawodników, w tym 20-letni Kamil Śliwiński.

Pierwsze fragmenty należały do Sebastiana Zpaory, który kilkukrotnie zatrzymywał Tomasza Mochockiego i jego kolegów. Azotowcy szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. W 10. minucie, gdy Tomislava Stojkovicia pokonał Rafał Przybylski, było już 7:4. Po kwadransie Azoty wygrywały natomiast 10:7, a Stojković przy rzucie karnym wygrał pojedynek z Przemysławem Krajewskim. Do końca pierwszej odsłony widoczna była przewaga miejscowych. Dodatkowo goście grali bez swojego filaru – obrotowego Tomasza Kasprzaka, który w 19. minucie opuścił parkiet z groźnie wyglądającym urazem. Pod koniec pierwszej połowy udało się uzyskać pięciobramkowy handicap (19:14 po karnym Nikoli Prce), jednak wynik tej części gry ustalił wspomniany Mochocki.

Od 31′ znacznie lepiej zaczął spisywać się zespół spod Warszawy. KPR powolutku niwelował przewagę azotowców. Około 40. minuty gry przyjezdni zbliżyli się na dwa gole (23:21). W ostatnim kwadransie kilkukrotnie goście mogli zbliżyć się na jednego gola, jednak nie udawało im się to. Trafienia Michała Kubisztala i Przybylskiego pozwoliły odskoczyć na cztery bramki (26:22). Ostatecznie azotowcy wygrali 29:26, a w końcówce – po trzech miesiącach przerwy – na boisku zameldował się Adam Skrabania.

19 i 23 marca Azoty rozpoczną rywalizację w ćwierćfinale play-off. Ich przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów.

Azoty Puławy – KPR RC Legionowo 29:26 (19:15)

Azoty: Zapora, Bogdanow – Masłowski 8, Prce 8, Przybylski 5, Krajewski 4, Kubisztal 2, Petrovsky 1, Grzelak 1, Orzechowski, Skrabania.