Liga Narodów 2022: terminarz, grupy, wyniki meczów

liga narodów terminarz

Raptem kilkanaście godzin dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia trzeciej edycji Ligi Narodów. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, kiedy swoje mecze będą rozgrywać Polacy, a także jak wygląda układ poszczególnych grup. Liga Narodów 2022: terminarz, grupy, wyniki meczów.

Liga Narodów 2022: wyniki na żywo

Liga Narodów 2022: terminarz spotkań

Liga Narodów 2022 Polska to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz na przestrzeni paru ostatnich dni. Nie ma tym wielkiego zaskoczenia, gdyż wyniki osiągane przez reprezentację Polski są zdecydowanie bliskie sercu każdego fana futbolu. Oto jak wygląda rozkład gier Biało-czerwonych na cztery pierwsze kolejki, jakie będą mieć miejsce w czerwcu bieżącego roku:

 • Polska – Walia (01.06.2022)
 • Belgia – Polska (08.06.2022)
 • Holandia – Polska (11.06.2022)
 • Polska – Belgia (14.06.2022)

Grupy Ligi Narodów 2022

Liga Narodów 2022 grupy w dywizji A nie zawierają właściwie słabych ogniw. Pamiętajmy bowiem, że to prawdziwa piłkarska elita Europy. Mimo to można jeszcze przed startem rywalizacji podjąć próbę wskazania, czyj awans do dalszej fazy zmagań jest najbardziej prawdopodobny.

Grupa 1

 1. Austria
 2. Francja
 3. Chorwacja
 4. Dania

Ostatni triumfatorzy Ligi Narodów oraz zawsze groźna reprezentacja Chorwacji. To te dwie ekipy powinny rozegrać między sobą kwestię awansu do fazy play-off. Austriakom oraz Duńczykom pozostanie walka o utrzymanie się na futbolowym topie. Wydaje się, że nieco więcej wskazuje na to, że w dywizji A zdołają pozostać Austriacy, aczkolwiek wszystko tradycyjnie zweryfikuje dopiero boisko.

Grupa 2

 1. Czechy
 2. Szwajcaria
 3. Portugalia
 4. Hiszpania

Czesi to tuż obok Węgrów chyba najwięksi pechowcy rywalizacji grupowej. W teorii ich dalsza gra w dywizji A po zakończeniu edycji 2022/2023 jest praktycznie niemożliwa. Zastanawiacie się pewnie, kto powinien zakończyć te potyczki na lokacie pierwszej. Naszym typem są tu Hiszpanie. Ich batalia z Portugalczykami może być prawdziwą ozdobą tej odsłony Ligi Narodów.

Grupa 3

 1. Niemcy
 2. Włochy
 3. Węgry
 4. Anglia

Każda z grup w dywizji A z pozoru wygląda na piekielnie wymagającą, jednak chyba największe wrażenie nie bez powodu robi gremium oznaczone numerem trzecim. Właściwie każdy zespół z trójki Niemcy-Włochy-Anglia ma szansę na zakończenie tej rywalizacji na pozycji lidera. Jeśli mielibyśmy pokusić się o typowanie, to do końcowego triumfu wskażemy popularnych Synów Albionu.

Grupa 4

 1. Polska
 2. Holandia
 3. Belgia
 4. Walia

Podczas rozgrywek Liga Narodów 2022 Polska znalazła się w grupie 4. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że przeciwnicy, z jakimi przyjdzie się mierzyć Polakom to naprawdę solidne ekipy. Murowanymi faworytami do gry w play-0ffach są raczej Belgowie, a naszym Orłom w udziale przypadnie prawdopodobnie walka o lokatę numer dwa.

Jakie były w Lidze Narodów wyniki w zeszłym roku?

Lada moment startuje Liga Narodów 2022 wyniki poprzedniej odsłony tych zmagań warto więc właśnie w tym momencie sobie prześledzić, aby mieć jakikolwiek punkt odniesienia.

I tak triumfatorem rywalizacji w sezonie 2020/2021 byli Francuzi, którzy to w wielkim finale rozgrywanym na mediolańskim San Siro pokonali w stosunku 2:1 Hiszpanów. Pojedynek o trzecią lokatę toczył się natomiast pomiędzy gospodarzami a reprezentacją Belgii. Ku uciesze fanów zgromadzonych na obiekcie w Turynie padł on łupem miejscowych.

Jeśli chodzi o Biało-czerwonych to ich udział w tamtej edycji zakończył się na zmaganiach grupowych. Lepsi okazali się niestety wymienieni wyżej Włosi, a także reprezentacja Holandii. Wszyscy kibice piłki nożnej nad Wisłą liczą z pewnością, że podczas Liga Narodów 2022 wyniki podopiecznych Czesława Michniewicza będą dużo bardziej okazałe. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już niebawem.

3 2 votes
Article Rating