LKPS z nowym trenerem!

Sławomir Czarnecki nie jest już trenerem siatkarzy LKPS-u Politechnika Pszczółka Lublin. Doświadczony szkoleniowiec zdecydował się przyjąć ofertę Avii Świdnik, a na stanowisku coacha ekipy z Koziego Grodu zastąpił go jego dotychczasowy asystent Maciej Kołodziejczyk.

Po rozmowach z wiceprezydentem Miasta Lublin Krzysztofem Komorskim, a także działaniach prezydenta Krzysztofa Żuka, który wspiera nasz projekt, widać chęć tworzenia silnego klubu w Lublinie. Władze miasta chcą, aby kibice mieli przyjemność oglądania siatkówki na jak najwyższym poziomie. Mocno wspiera nas również Politechnika Lubelska. Jeśli chcemy osiągnąć coś więcej, musimy dokonywać zmian. Zapewniam, że wszystko idzie w dobrą stronę – mówi na temat zakończenia współpracy ze Sławomirem Czarneckim prezes LKPS-u Politechnika Pszczółka Lublin Krzysztof Skubiszewski.

Działacze klubu z Koziego Grodu stawiają na młodość, stąd decyzja o powierzeniu zespołu Maciejowi Kołodziejczykowi. – Chcemy dać szansę młodemu i zdolnemu trenerowi, jakim jest właśnie Maciek. Jeśli chodzi o wyszkolenie, to niczego nie można mu zarzucić. W przeciągu czterech lat funkcjonowania klubu udało nam się bardzo dużo osiągnąć. Dostrzegamy potencjał w młodych osobach i uważamy, że należy im dawać szansę – argumentuje prezes.

Wiadomo już, że w sezonie 2017/2018 w barwach LKPS-u Politechnika Pszczółki Lublin zabraknie takich zawodników jak: Krzysztof Pigłowski, Dariusz Bonisławski, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Błażej Czarnecki, Michał Baranowski i Wojciech Kasiura.

Drużyna jest w trakcie przebudowy. Umowy zostały przedłużone z zaledwie dwoma siatkarzami. Mowa tutaj o Jakubie Czubińskim i Pawle Rejowskim, czyli graczach, którzy mają za sobą przeszłość I-ligową. – Na pewno będziemy negocjować też z innymi zawodnikami, którzy grali u nas w poprzednim sezonie. Będzie to najprawdopodobniej czterech lub pięciu chłopaków. Chcemy mieć silniejszą kadrę, dlatego patrzymy na siatkarzy, którzy grają o szczebel wyżej. Nie mogę jednak zdradzić jeszcze żadnych nazwisk – podkreśla sternik klubu.

W kuluarach mówiło się, że szeregi lublinian zasili środkowy Bartosz Jesień, reprezentujący ostatnio barwy KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. – Mogę potwierdzić tę informację. Bartek nie tylko będzie nas wspierał jako zawodnik, ale zostanie też asystentem pierwszego trenera. Wierzymy, że swoim doświadczeniem trenerskim wspomoże Maćka – komentuje Skubiszewski.

Jaki cel stawiają włodarze klubu przed nowym szkoleniowcem i mocno zmienionym zespołem? – Celem na ten sezon będzie walka o I ligę. Cel minimum to osiągnięcie wyniku z ostatniej kampanii – kończy Krzysztof Skubiszewski.

0 0 votes
Article Rating