Lubelscy hokeiści znów bezkonkurencyjni!

Hokeiści LHT Lublin zachowali miano niepokonanych i nadal są liderem rozgrywek grupy północno-wschodniej 2 Ligi Hokeja na Lodzie. W sobotę lublinianinie byli co najmniej o klasę lepsi od swoich rywali, w dwóch meczach zdobywając dwadzieścia jeden bramek i tracąc przy tym tylko trzy gole!

Sobotni turniej zawodnicy z Koziego Grodu rozpoczęli od starcia z STH Siedlce. Gospodarze otworzyli wynik w 6′, kiedy to Jacek Dmowski zamienił na gola podanie od… grającego trenera. W I tercji do bramki trafił jeszcze Krzysztof Rostkowski w 18′. W drugiej odsłonie meczu kibice obejrzeli tylko jedno trafienie – autorstwa Artema Letiuka, który podwyższył wynik na 3:0. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w III tercji, kiedy to LHT strzeliło aż pięć bramek, tracąc przy tym dwa gole. Ostatecznie lublinianie wygrali ten pojedynek 8:2. Warto odnotować, że przyjezdni w tej konfrontacji nie wykorzystali rzutu karnego, z którym poradził sobie Grzegorz Piotrowski.

W popołudniowym spotkaniu rywalem lublinian był zespół Orłów Warszawa. W ostatnich dniach do stołecznej drużyny dołączył były hokeista Legii – Ilya Vecher. Jeden zawodnik nie potrafił jednak odmienić oblicza warszawian, którzy przegrali z LHT aż…. 1:13! Ten rezultat nie oddaje jednak ogromnej woli walki i zaangażowania, które tego dnia zaprezentowali zawodnicy Orłów. Dla gospodarzy mecz rozpoczął się zresztą bardzo nerwowo, bowiem kilka minut po rozpoczęciu gry goście wykonywali rzut karny. Michał Piskorski świetnie poradził sobie z przeciwnikiem, a krążek nie zatrzepotał w siatce. Na trzynaście trafień LHT – rywale byli w stanie odpowiedzieć tylko jeden raz. Po wrzutce z prawej strony Martina Baranka – krążek odbił się od łyżwy Jacka Dmowskiego i wpadł między parkany zaskoczonego Piskorskiego.

Orły były najsłabszą drużyną, która w sobotę rywalizowała na lubelskiej Icemanii. W starciu warszawian z STH lepsi okazali się gracze z Siedlec.

Lublinianie mają teraz blisko miesiąc na przygotowania do kolejnych zawodów, które odbędą się 20 lutego w Siedlcach.