Lublinianki w środku tabeli

Na siódmym miejscu znajdują się po pierwszej kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet zawodniczki AZS UMCS Lublin. Przypomnijmy – Akademiczki uległy Enerdze Toruń 71:72, tym samym plasując się na najwyższej pozycji wśród przegranych, a więc na miejscu siódmym. W innych meczach między innymi pogrom krakowskiej Wisły. Co poza tym?

Wisła Can-Pack Kraków, a więc najlepszy w XXI wieku zespół w polskim baskecie w piękniejszym, damskim wydaniu, na początek sezonu zabawił się z Basketem Gdynia. Gdyby nie słabsza pierwsza kwarta, z pewnością krakowianki zdobyłyby sto punktów.

Wszystkie mecze miały swoich wyraźnych faworytów, jednak sport w wydaniu kobiecym nie należy do przewidywalnych. Na potwierdzenie tej tezy – KSSSE PWSZ Gorzów Wielkopolski niezwykle męczył się z ekipą Basketu Konin, przegrywając we własnej hali pięcioma punktami do przerwy, by ostatecznie wygrać 74:71.

W jedynym niedzielnym meczu również nie zabrakło emocji. Faworyzowany CCC Polkowice długo męczył się na terenie Ślęży Wrocław, w pewnym momencie tracąc aż dziewięć oczek. Koniec końców polkowiczanki zwyciężyły we Wrocławiu 63:54.

Wyniki 1. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet:

AZS UMCS Lublin – Energa Katarzynki Toruń 71:72 (14:21, 22:9, 17:24, 18:18)
Najwięcej punktów: dla UMCS – Aldona Morawiec 19; dla Energi – Aleksandra Pawlak 29.

Wisła Can-Pack Kraków – Basket Gdynia 96:37 (16:7, 20:9, 33:11, 27:10)
Najwięcej punktów: dla Wisły – Gintare Petronyte 21, Allie Quigley i Farhiya Abdi po 18; dla Basketu – Anna Jakubiuk 9.

Widzew Łódź – MKK Siedlce 56:75 (15:17, 16:23, 12:16, 13:19)
Najwięcej punktów: dla Widzewa – Sarah Boothe 20; dla MKK – Ganna Zarycka 16.

ROW Rybnik – Artego Bydgoszcz 62:75 (23:10, 12:17, 13:27, 14:21)
Najwięcej punktów: dla ROWu – Drey Mingo 20, Katerina Rymarenko 17; dla Artego – Julie McBride i Chineze Nwagbo po 18.

Ślęza Wrocław – CCC Polkowice 54:63 (15:13, 16:18, 10:15, 13:17)
Najwięcej punktów dla Ślęzy: Jhasmin Player 16; dla CCC: Agnieszka Majewska 16

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – Basket Konin 74:71 (24:30, 18:17, 19:10, 13:14)
Najwięcej punktów dla KSSSE: Olena Ogrodnikova 21; dla Basketu: Ellenberg Wiley 20