Lublinianki zagrają w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń

Lublinianki zagrają w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła w piątek listę drużyn zakwalifikowanych do fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Niestety w gronie trzynastu ekip nie ma MKS-u Selgros Lublin. Mistrzynie Polski zagrają w jednym z turniejów kwalifikacyjnych, który wyłoni pozostałych trzech uczestników tej fazy rozgrywek.

Akces do udziału w 24. edycji rozgrywek elitarnej Chamipions League w sezonie 2016/2017 zgłosiło dwadzieścia pięć drużyn klubowych. Wśród dwudziestu zespołów zgłoszonych na podstawie opublikowanej w maju listy rankingowej EHF znalazł się mistrz Polski – MKS Selgros Lublin. Warto dodać, że Polska awansowała w klubowym rankingu kobiecych rozgrywek organizowanych przez europejską federację z szesnastej na piętnastą pozycję.

Oprócz lublinianek chęć udziału w Lidze Mistrzyń wyraziło siedemnastu mistrzów krajowych. Z prawa zgłoszenia do rozgrywek drużyn wicemistrzowskich skorzystały dwie najwyżej sklasyfikowane federacje – Dania i Węgry. Pozostałe pięć teamów, które chcą grać w LM, to zespoły uprawnione do gry w tegorocznej edycji nowego EHF Cup. W fazie grupowej, wzorem lat ubiegłych, weźmie udział szesnaście ekip podzielonych na cztery grupy.

Na piątkowym spotkaniu w wiedeńskiej siedzibie EHF podjęto decyzję, które zespoły zagrają bezpośrednio w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Niestety, w przeciwieństwie do trzech ostatnich sezonów, nie ma wśród nich lublinianek. MKS Selgros, aby zagrać w tych rozgrywkach musi zwyciężyć w jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych, które zostaną rozegrane w dniach 10-11 września. Losowanie czterozespołowych grup odbędzie się 29 czerwca o godzinie 13:00.


DRUŻYNY ZAKWALIFIKOWANE DO FAZY GRUPOWEJ LM

WHC Buducnost (MNE)
Gyori Audi ETO KC (HUN)
HC Vardar (MKD)
Larvik HK (NOR)
CSM Bukareszt (ROU)
Team Esbjerg (DEN)
Astrakhanochka (RUS)
Thuringer HC (GER)
IK Savehof (SWE)
Metz HB (FRA)
FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)
FC Midtjylland (DEN)
Rostov-Don (RUS)

DRUŻYNY, KTÓRE WEZMĄ UDZIAŁ W TRZECH TURNIEJACH KWALIFIKACYJNYCH DO FAZY GRUPOWEJ LM

MKS Selgros Lublin (POL)
Hypo Niederosterreich (AUT)
HC Podravka Vegeta (CRO)
Indeco Conversano (ITA)
Balonmano Bera Bera (ESP)
Sercodak Dalfsen (NED)
HC Gomel (BLR)
Yenimahalle BSK (TUR)
Glassverket IF (NOR)
HC Lipsk (GER)
RK Krim Mercator (SLO)
Iuventa Michalovce (SVK).