Łukovia Cup za nami

W miniony weekend w Łukowie został rozegrany XV już turniej w młodzieżowej piłce ręcznej dziewcząt, a więc Łukovia Cup. Tym razem, zawody organizowane przez SPR Łukovia, zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych – juniorka młodsza (roczniki 1998 i 1999) i młodziczka (2000/2001).

Jak informował nas w zeszłym miesiącu prezes Łukovii Łuków Ireneusz Wierzbicki, w piętnastej edycji Łukovia Cup, udziału nie wzięły zespoły z zagranicy. Pomimo tego, obsada zawodów była naprawdę znakomita, bo kluby takie jak Jutrzenka Płock, MOSM Tychy czy Varsovia od wielu lat są w krajowej czołówce.

W pierwszej kategorii, a więc piętnastolatek i szesnastolatek, w turnieju uczestniczyło sześć ekip, które grały według formuły każdy z każdym. Wszystkie spotkania wygrała drużyna z Tych, a na uwagę zasługuje skuteczność jej siódemki – w każdym meczu zawodniczki z tego miasta zdobywały czterdzieści lub więcej bramek. Tuż za tyszankami uplasowała się drużyna Varsovii, a podium zamknęła drużyna Łukovii. Przedostatnie miejsce zajął inny przedstawiciel województwa lubelskiego – KMKS Kraśnik.

Szerzej obsadzona była młodsza kategoria – młodziczka. Dziesięć ekip podzielono na dwie grupy, a do finału zakwalifikowała się drużyna gospodarzy oraz Varsovia Warszawa. W bardzo wyrównanym finale górą były zawodniczki ze stolicy, które wygrały 16:15. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Polonia Kępno, która ograła w meczu o brąz Jutrzenkę Płock. Ostatnie, dziesiąte miejsce, zajęła druga drużyna gospodarzy. – W tym roku nie udało się wygrać, ale 2. i 3. miejsca też są dobre. Te występy dużo nam dały i na pewno zaprocentuje to w następnych miesiącach – mówi prezes Łukovii, Ireneusz Wierzbicki.

W obu kategoriach wiekowych wybrano najlepsze zawodniczki na pozycjach oraz MVP, najlepszą bramkarkę i królową strzelczyń. I tak, wśród juniorek najlepszy skład utworzyły:  Justyna Włodarczyk (Łukovia), Karolina Kawalec Natalia Kasińska (obie MOSM Tychy), Wiktoria Parczyńska (Varsovia), Dagmara Woźnica (Jutrzenka), Wiktoria Sadłowska (MKS Brodnica) oraz Aleksandra Szempruch (KMKS Kraśnik).Najlepszą strzelczynią została Kinga Brzyk z Varsovii, MVP – reprezntantka MOSM Wiktoria Bieluń, a najlepszym golkiperem – zawodniczka gospodarzy Daria Antoniak.

Wyróżnienia wśród młodziczek zgarnęły: Joanna Stachiewicz (Varsovia), Vanessa Gajewska (Polonia Kępno), Natalia Skwarek (Łukovia I), Katarzyna Nowak (Jutrzenka), Martyna Brózda (MKS), Aleksandra Łagosz (Dwójka Nowy Sącz) i Kamila Wysocka (Kangur Siemiatycze). Najlepsza bramkarka i królowa strzelczyń to zawodniczki z Łukowa – odpowiednio Aleksandra Nowicka i Zofia Głębicka. MVP została wybrana szczypiornistka zwyciężczyń turnieju Aleksandra Janicka. – Zespoły bardzo chwaliły sobie organizację, było dużo grania, na dwóch halach, a poziom sportowy był naprawdę wysoki – kończy prezes.

Klasyfikacja końcowa XV Łukovia Cup (kategoria: juniorka młodsza):

1. MOSM Tychy
2. Varsovia Warszawa
3. Łukovia Łuków
4. MKS Brodnica
5. KMKS Kraśnik
6. Jutrzenka Płock

Klasyfikacja końcowa XV Łukovia Cup (kategoria: młodziczka)

1. Varsovia I Warszawa
2. Łukovia I Łuków
3. Polonia Kępno
4. Jutrzenka Płock
5. MKS Brodnica
6. Dwójka Nowy Sącz
7. Kangur Siemiatycze
8. Olimpia Końskie
9. Varsovia II Warszawa
10. Łukovia II Łuków