Marcin Śliwa: To zabija ducha sportu! (Wywiad)

Drużyna Huraganu Międzyrzec Podlaski rozpoczęła już przygotowania do sezonu 2016/2017. O przedsezonowych ruchach transferowych, celach na najbliższe miesiące i powiększeniu II ligi rozmawialiśmy ze szkoleniowcem ekipy z powiatu bialskiego, Marcinem Śliwą.

Anna Sobka – LUBSPORT.PL: Czy kadra na sezon 2016/2017 została już zamknięta, czy wciąż poszukujecie nowych graczy?

Marcin Śliwa: Udało nam się zatrzymać trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Z tego jestem bardzo zadowolony. Można jeszcze uzupełnić skład zawodnikiem na pozycje przyjmujący/atakujący.

Kto dołączył do drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego?

Dołączył do nas rozgrywający Łukasz Durbajłło – wychowanek GTPS Gorzów Wielkopolski. W ostatnim sezonie grał w II-ligowym SMS-ie LO Świnoujście. Poza nim doszli do nas wychowankowie UKS-u Międzyrzecka Trójka: środkowy bloku, Remigiusz Puszkarski i libero, Sebastian Hryciuk. Prowadzimy jeszcze rozmowy z dwoma zawodnikami, więc ostateczny skład może ulec zmianie.

Jak zespół będzie przygotowywał się do nadchodzącego sezonu?

Rozpoczęliśmy treningi 15 sierpnia dwutygodniowym obozem dochodzeniowym. Skupiamy się na nim na przygotowaniu ogólnorozwojowym. Na zajęciach spotykamy się dwa razy dziennie. Następnie przejdziemy do przygotowania specjalnego. Siatkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski wystąpią także w turnieju w Świdniku oraz w Memoriale Kazimierza Rybaka w Białej Podlaskiej.

Jaki cel stawiacie sobie przed sezonem 2016/2017?

Na ten sezon pozyskaliśmy sponsora, firmę Dr Gerard. To pozwala nam walczyć o jak najwyższe cele.

Co sądzi Pan o pomyśle powiększenia ligi?

Nietrzymanie się regulaminu dotyczącego awansu i spadku przez Polski Związek Piłki Siatkowej powoduje utratę wartości sportowych. Po to jest regulamin, żeby się go trzymać. Niestety, z takich działań wynika, że kto ma pieniądze, może grać gdzie chce. To zabija ducha sportu!