Mecze kontrolne dla rezerw Pszczółek

W miniony weekend sparingowy dwumecz rozgrywały koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin i MKK Siedlce. W pierwszym spotkaniu mocniejsze okazały się zawodniczki z Koziego Grodu, a w drugim padł remis. Jeszcze lepsze wyniki od swoich nieco starszych koleżanek zanotowała drużyna rezerw. AZS UMCS II Lublin dwukrotnie pokonał bowiem MKK II Siedlce.

Pierwsza kwarta piątkowego meczu kontrolnego była bardzo wyrównana. Mimo tego, że był to tylko sparing, koszykarki Andrzeja Dubielisa weszły w spotkanie bardzo skoncentrowane. Mniej błędów popełniły jednak rywalki i to one rozstrzygnęły pierwszą odsłonę na swoją korzyść. Kolejne trzy kwarty należały już do gospodyń. Najwięcej punktów przewagi Pszczółki wywalczyły w drugiej kwarcie, gdzie wyrównały stan meczu, a później objęły prowadzenie dziewięcioma punktami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63:47 dla ekipy z Koziego Grodu.

Niedzielny rewanż w Siedlcach po raz kolejny pokazał lepszą dyspozycję drużyny AZS UMCS II. Tym razem inauguracyjna odsłona należała do przyjezdnych. Idąc za ciosem, akademiczki wygrał kolejną część, a po trzeciej kwarcie na tablicy wyników było już… 57:30 dla przyjezdnych! Mimo zrywu gospodyń w ostatniej odsłonie, nie zdołały one odrobić tak dużej straty i po raz kolejny przegrały z lubelskim teamem.