Mielec nieszczęśliwy dla akademiczek

Mielec nieszczęśliwy dla akademiczek

Siatkarki AZS UMCS Lublin nie będą dobrze wspominały inauguracji sezonu 2016/2017. W Mielcu podopieczne Jacka Rutkowskiego nie wygrały nawet jednego seta i po pierwszej kolejce rozgrywek grupy 5 II ligi sklasyfikowane są na piątym miejscu w tabeli.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski: Jadąc do Mielca, mieliśmy nadzieję, że uda się powalczyć, ale okazało się, że trochę nam jeszcze brakuje. Zespół jest w przebudowie. Odeszły od nas trzy podstawowe zawodniczki. Na ich miejsce wchodzą nowe, lecz jest to duże osłabienie. Brakuje nam ogrania. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej, ale na tę chwilę jest, jak jest. W sobotnim spotkaniu popełniliśmy dużo błędów własnych, co wykorzystały zawodniczki z Mielca. W dodatku nasze rywalki miały dobrą obronę. My z kolei nie kończyliśmy swoich ataków, bo słabo przyjmowaliśmy. Wszystko się niestety nawarstwiło. Za jakiś czas powinniśmy już wejść w rytm meczowy. Próbowałem szukać sparingpartnerów, ale aktualnie jest to ciężkie zadanie, bo wszystkie ligi już ruszyły. W ciągu tygodnia też ciężko jest wyrwać studentki na mecze towarzyskie. Szóstka Mielec jest bardzo dobrym zespołem, który zapewne odegra znaczącą rolę w lidze. Ponadto nasze rywalki dysponują budżetem czterokrotnie większym niż my. Musimy teraz spokojnie iść do przodu. Mamy niestety dziwny układ, bo najbliższe mecze gramy na wyjeździe. W przypadku porażek będzie trudniej się pozbierać. Z trzech najbliższych spotkań chcielibyśmy przywieźć sześć punktów. Nie wiem, czy to się uda, czy nie. Takie są na pewno plany. Byłby to na pewno dorobek, który zapewniłby nam jakiś spokój. Mogę dodać, że w kadrze jest siedemnaście zawodniczek, dziewięć seniorek i osiem juniorek. Najmłodsze są gotowe do gry, lecz muszą się zgrać z zespołem i przy okazji ligowych zmagań będę chciał, żeby odegrały już jakąś rolę w zespole.

NASTĘPNA KOLEJKA

15 października akademiczki z Lublina zagrają na wyjeździe z MKS-em Radomka Radom.

UKS Szóstka Mielec – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:14, 26:24, 25:20)

AZS UMCS: Magdalena Bogusz, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Dorota Matacz, Paulina Bryła, Sylwia Olejnik, Natalia Gieroba, Katarzyna Bogdańska (libero), Gabriela Krzysiak, Aleksandra Krzyżak.