Mistrzostwa Polski weteranów w tenisie stołowym

W Iławie rozegrano mistrzostwa Polski weteranów w tenisie stołowym. W tej mazurskiej miejscowości z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z całej Polski, a swoje pięć minut mieli też tenisiści z Lubelszczyzny.

Mimo kilku wpadek organizacyjnych impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Jednym z uciążliwych dla zawodników elementów była temperatura sięgająca blisko 30 stopni. Jednak gorąca atmosfera nie przeszkodziła w doprowadzeniu zawodów do końca.

Lubelszczyzna może pochwalić się swoimi kilkoma reprezentantami. Jedni odnieśli mniejsze, inni większe sukcesy. W grze pojedynczej kobiet w kategorii wiekowej powyżej 60 lat złoto wywalczyła Anna Maruszczak z Lublina, która zgromadziła na swoim koncie 6 punktów. kolejnym mistrzem weteranów jest Marian Finkowski, również z Lublina, który w finale gry pojedynczej mężczyzn 65-69 lat sprytnie pokonał swojego przeciwnika 3:1.

Mniejsze sukcesy odnieśli Artur Rachiński z Tomaszowa Lubelskiego, Roman Piechnik i Teofil Czekaj – obaj z Lublina. Zawodnik z Tomaszowa doszedł do II rundy gry pojedynczej mężczyzn 40-49 lat. Na drodze do ćwierćfinału stanął mu Krzysztof Pliński. Zawodnik z Lubelszczyzny nie dał się jednak łatwo pokonać, ostatecznie ulegając 2:3. Kolejny, Roman Piechnik w grze pojedynczej w kategorii 50-59 lat dał się pokonać w 1/4 finału Tadeuszowi Durce, zaś Teofil Czekaj zakończył swoje zmagania jedynie w rundzie eliminacyjnej gdy pojedynczej mężczyzn powyżej 75 lat.