MKS Selgros Lublin wygrał turniej w Elblągu

MKS Selgros Lublin wygrał turniej w Elblągu

Po kiepskim występie w Michalovcach, MKS Selgros Lublin triumfował w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Mistrzynie Polski zwyciężyły we wszystkich pięciu meczach. Gospodyniami rozgrywanych w krajowej obsadzie zawodów był Kram Start Elbląg.

W rozgrywanym od piątku do niedzieli elbląskim turnieju MKS Selgros Lublin pokonał kolejno Piotrcovię Piotrków Trybunalski, UKS PCM Kościerzyna, gospodynie z Kram-u Start Elbląg oraz AZS AWFiS Łączpol Gdańsk. Ostatniego dnia zawodów, w meczu decydującym o pierwszej lokacie, podopieczne Sabiny Włodek pewnie ograły najgroźniejsze rywalki z Energii AZS Koszalin.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego miał co prawda słabszą obsadę niż impreza w słowackich Michalovcach, ale forma zaprezentowana przez lublinianki, zwłaszcza w meczu z mocną Energą AZS, wyraźnie zwyżkuje. Cieszyć powinien również fakt, że nowe twarze w lubelskiej ekipie prezentują się coraz lepiej, dotyczy to przede wszystkim młodej rozgrywającej Aleksandry Rosiak i bardziej doświadczonej obrotowej Sylwii Matuszczyk. W Elblągu zabrakło z kolei prawoskrzydłowej Aleksandry Uzar, która podczas jednego z treningów w Lublinie podkręciła kostkę.

– Pierwsze dwa mecze nie były najlepsze w naszym wykonaniu, ale być może wpływ na to miał fakt, że wyjechałyśmy do Elbląga w piątek nad ranem i spotkania z Piotrcovią i Kościerzyną rozegraliśmy niejako z marszu. W sobotnich meczach dziewczyny zaprezentowały się już znacznie lepiej (Kram i AZS Łączpol – przyp. red.). Najlepszy pojedynek rozegraliśmy w finale turnieju z Koszalinem – podsumowuje wstęp w Elblągu trenerka MKS-u Selgros, Sabina Włodek.

Po powrocie z Elbląga lublinianki wznowiły zajęcia na własnych obiektach. W dniach 26-27 sierpnia w hali Globus mistrzynie Polski rozegrają dwa sparingi z białoruskim HC Gomel.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

1. MKS Selgros Lublin
2. Energa AZS Koszalin
3. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
4. Kram Start Elbląg
5. Piotrcovia Piotrków Trybunalski
6. UKS PCM Kościerzyna

WYNIKI MECZÓW MKS-U SELGROS LUBLIN

MKS Selgros Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:21 (13:8)
MKS: Gawlik, Januchta – Rola 4, Repelewska 4, Nocuń 4, Matuszczyk 3, Kowalska 3, Skrzyniarz 2, Gęga 2, Kozimur 1, Rosiak 1, Drabik 1, Mihdaliova.

MKS Selgros Lublin – UKS PCM Kościerzyna 34:26 (14:14)
MKS: Januchta, Gawlik – Kozimur 5, Mihdaliova 5, Nocuń 5, Repelewska 4, Gęga 3, Drabik 3 Kowalska 3, Rola 2, Rosiak 2, Skrzyniarz 1, Matuszczyk 1.

MKS Selgros Lublin – Kram Start 29:24 (14:9)
MKS: Gawlik, Januchta 1 – Kowalska 5, Matuszczyk 4, Drabik 4, Nocuń 4, Rosiak 3, Gęga 3, Repelewska 1 , Mihdaliova 1, Rola 1, Kozimur 1, Skrzyniarz 1.

MKS Selgros Lublin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 31:24 (15:12)
MKS: Januchta, Gawlik – Matuszczyk 5, Kozimur 4, Skrzyniarz 3, Mihdaliova 3, Gęga 3, Nocuń 3, Drabik 3, Kowalska 2, Rosiak 2, Repelewska 2, Rola 1.

MKS Selgros Lublin – Energa AZS Koszalin 31:21 (12:10)
MKS: Gawlik, Januchta – Rosiak 5, Rola 4, Kozimur 3, Skrzyniarz 3, Drabik 3, Repelewska 3, Gęga 3, Matuszczyk 2, Kowalska 2, Mihdaliova 2, Nocuń 1.