MKS zna potencjalne rywalki w LM

MKS zna potencjalne rywalki w LM

MKS Selgros Lublin w drugi weekend września najprawdopodobniej w Słowenii podejmie walkę o awans do Ligi Mistrzyń. Znana jest dokładna droga lublinianek do gry w tych elitarnych rozgrywkach oraz potencjalne grupowe rywalki mistrzyń Polski.

Dla zawodniczek z Lublina awans do finału turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń wydaje się obowiązkiem. Starcie z włoskim Indeco Conversano dla podopiecznych Sabiny Włodek wygląda na spacerek. Żadnego rywala nie można lekceważyć, jednak wydaje się oczywistym, że lepiej w półfinale mierzyć się z przeciwnikiem z Półwyspu Iberyjskiego niż – z ogranymi w Europie – Iuventą Michalovce lub Krimem Mercator Lublana. Właśnie Słowenkom przysługuje prawo organizacji zaplanowanych na 10 i 11 września zmagań.

W fazie grupowej na najlepszego z wspomnianej czwórki czekają trzy drużyny ze Skandynawii. Norweski Larvik od lat jest liczącą się na starym kontynencie siłą. Drugim potencjalnym przeciwnikiem MKS-u jest szwedzki IK Savehof, który przed rokiem zwyciężył na Globusie aż 34:21, co należało uznać za najgorszy występ lublinianek w zeszłym sezonie. Stawkę uzupełnia duński Team Esbjerg. Dunki przed rokiem przegrały w kwalifikacjach do LM z HCM Baia Mare, a w Pucharze Zdobywców Pucharów uznały wyższość konkurentek z… Turcji.

TERMINARZ 3. TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO DO LIGI MISTRZYŃ

10.09: Krim Mercator – Iuventa Michalovce
MKS Selgros – Indeco Conversano

11.09: Mecz o 3. miejsce: przegrani półfinałów
Finał: zwycięzcy półfinałów

TERMINARZ ZWYCIĘZCY TURNIEJU 3. W GRUPIE D LIGI MISTRZYŃ

14-16.10: Team Esbjerg – zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego
21-23.10: zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego – Larvik HK
28-30.10: zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego – IK Savehof
4-6.11: IK Savehof – zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego
11-13.11: zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego – Team Esbjerg
18-20.11: Larvik HK – zwycięzca 3. turnieju kwalifikacyjnego.