Drozd i Myśliwiecki dali zwycięstwo! (ZAPIS RELACJI NA ŻYWO)

Po ostatnim blamażu w Tuczempach dziś piłkarze Motoru Lublin stanęli przed szansą powrotu na zwycięską ścieżkę. Gracze Dominika Nowaka podejmowali przed własną publicznością Orzeł Przeworsk. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu, gdyż ekipa z Podkarpacia zajmowała przed tym starciem przedostatnie miejsce w tabeli. Żółto-biało-niebiescy nie zawiedli swoich fanów i podtrzymali świetną serię meczów bez porażki na Arenie Lublin. Motorowcy zwyciężyli 4:0 i pozostali liderem tabeli. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji live!

Motor Lublin – Orzeł Przeworsk 4:0 (1:0)
Bramki: Filip Drozd 33′, 48′, Paweł Myśliwiecki 77′, 85′

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz – Stachyra (80′ Paluch), Tymosiak, Piekarski, Prusinowski (62′ Mroczek) – Drozd (75′ Myśliwiecki), Wojczuk (69′ Wolski)

Orzeł: Kurosz – Broda, Drożdżal, Kmuk, Czyrny (80′ Duży), Korolski, Boratyn, Gawłowski, Piątek, Kołodziej, Struś

Widzów:
1972
Sędzia:
Maciej Łamasz (Jarosław).

90+2′ KONIEC MECZU! MOTOR WYGRYWA Z ORŁEM!

90+1′ Rzut rożny dla Motoru, zamieszanie pod bramką i… wybijają obrońcy. Mogło być 5:0.

90′ Arbiter do regulaminowego czasu gry dolicza dwie minuty.

90′ Koniec meczu zbliża się wielkimi krokami. Na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Michał Paluch i futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka.

88′ Paweł Myśliwiecki nie zwalnia tempa. Tym razem jego strzał z 16 metrów broni Robert Kurosz.

85′ GOL DLA MOTORU! Kontra Motoru, dogranie Damiana Falisiewicza przerywa obrońca, ale do piłki dopada Paweł Myśliwiecki i pakuje futbolówkę do pustej bramki!

83′ Po raz kolejny fatalnie rzut wolny egzekwuje piłkarz z Przeworska.

81′ Motor atakuje. Głową strzelał Michał Paluch.

79′ Losy tego meczu są już rozstrzygnięte. Trenerzy dokonują kolejnych zmian.

77′ GOL DLA MOTORU! Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Tymosiaka na gola zamienia Paweł Myśliwiecki!

76′ Strzelać głową próbował Paweł Piątek.

74′ Z boiska schodzi autor dwóch goli dla Motoru – Filip Drozd, a w jego miejsce wchodzi Paweł Myśliwiecki.

73′ Tempo spotkania spadło. Motor kontroluje przebieg pojedynku, natomiast Orzeł chciałby chyba aby ten mecz już się zakończył, gdyż w jego poczynaniach nie widać w ogóle zaangażowania.

71′ Ładny strzał Piotra Piekarskiego mija jednak światło bramki.

68′ Fatalna próba kontrataku w wykonaniu Orła. Kolejna zmiana w ekipie z Koziego Grodu.

66′ Szturm na bramkę gości. Kilku graczy Motoru strzelało na bramkę lecz ostatecznie wylądowała ona w rękach Roberta Kurosza.

64′ Rzut wolny dla Orła i bliski szczęścia Wołodymyr Korolski.

63′ Były gracz Victorii Żmudź od razu chciał wpisać się na listę strzelców ale uderzał zbyt lekko.

62′ Pierwsza zmiana w Motorze. Na boisku melduje się Krystian Mroczek.

61′ Pogubili się gracze z Przeworska co próbował wykorzystać Filip Drozd lecz tym razem futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

59′ Kolejna szybka akcja Macieja Wojczuka i kolejny rzut rożny dla lublinian.

58′ W polu karnym upada Maciej Wojczuk, lecz arbiter nakazuje grać dalej.

57′ Powinno być 3:0, ale w ostatniej chwili piłkę wybija jeden z obrońców Orła.

56′ W pole karne gości zapędził się Remigiusz Szywacz, lecz jego uderzenie było bardzo słabe.

54′ Goście wyraźnie opadają z sił i głównie skupiają się na tym aby nie stracić kolejnej bramki.

53′ Zamieszanie przed bramką Orła. Trzecia bramka wisi chyba w powietrzu…

52′ Na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Piekarski i z problemami broni Robert Kurosz.

51′ Dzisiejszy mecz ogląda dokładnie 1972 kibiców!

50′ Kolejna akcja Motoru i rzut rożny dla lublinian. Było groźnie lecz wyjaśniają obrońcy z Przeworska.

48′ GOL DLA MOTORU! Damian Falisiewicz podaje do Filipa Drozda, a ten podwyższa rezultat. Motor – Orzeł 2:0!

47′ Oba zespoły na razie spokojnie. Żadna z ekip nie rzuciła się do ataku.

46′ Gospodarze rozpoczęli drugą część meczu. Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w składach.

Na Arenie Lublin trwa przerwa. Motor skromnie wygrywa z przedostatnią drużyną w tabeli, ale trzeba przyznać, że z przebiegu całej pierwszej połowy prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone. Być może w drugiej połowie gospodarze zagrają odrobinę skuteczniej, szybko strzelą kolejnego gola i spokojnie będą grać do ostatniego gwizdka.

45+1′ Znów strzelał Tomasz Tymosiak i znów niecelnie. Arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

45′ Sędzia dolicza jedną minutę.

45′ Żółto-biało-niebiescy szukają jeszcze jednego gola. Strzał Tomasza Tymosiaka mija jednak światło bramki.

44′ Strzał z rzutu wolnego Kamila Kołodzieja broni golkiper Motoru.

43′ W niepotrzebny drybling na 20 metrze wdał się… Krzysztof Żukowski i o mały włos Kamil Kołodziej nie zdobył wyrównującej bramki. Było gorąco…

40′ Motor rozgrywa piłkę i szuka drugiego gola, klarownych okazji jednak nie ma.

37′ Rzut wolny dla Motoru z 17 metrów. Strzał Filipa Drozda jednak w mur, a potem dwa razy nieudanie dobijał Tomasz Tymosiak.

35′ Gospodarze próbują pójść za ciosem, ale na razie obrona gości radzi sobie całkiem przyzwoicie.

33′ GOL DLA MOTORU! Dobrą piłkę w polu karnym otrzymał Filip Drozd, który obrócił się z piłką i silnym strzałem od słupka pokonuje Roberta Kurosza.

32′ Strzał Macieja Prusinowskiego daleki od ideału. Piłka mija słupek bramki o ładnych kilka metrów.

31′ Fragment słabszej postawy gospodarzy. Tempo gry wyraźnie spadło.

29′ Odważniejsza gra gości, lecz Motor nie zapomina także o obronie.

26′ Pierwszy rzut rożny dla Orła. Fatalnie futbolówkę kopnął jednak Kamil Kołodziej.

25′ Zamieszanie w polu karnym ekipy z Przeworska, ale ostatecznie wyjaśniają defensorzy Orła.

23′ Bardzo ładnie uderzał Filip Drozd ale jeszcze lepiej interweniuje bramkarz i mamy korner. Goście jednak radzą sobie bez problemu z tym rzutem rożnym.

21′ Dośrodkowanie Tomasza Tymosiaka podobne do poprzednich, czyli złe. Nie zawodzą kibice, którzy od pierwszego gwizdka bardzo głośno dopingują.

20′ Na boisku dominuje walka ale okazji bramkowych jak na razie bardzo mało.

17′ Kolejny rzut wolny dla Motoru, znów egzekwuje go Tomasz Tymosiak i znów dobrze radzi sobie obrona gości.

16′ Składna akcja gospodarzy zakończona fatalnym uderzeniem Macieja Wojczuka.

15′ Rzut wolny dla Motoru z którego nie ma żadnego zagrożenia pod bramką przyjezdnych.

14′ Orzeł umiejętnie się broni i Motor nie potrafi stworzyć sobie stuprocentowej okazji. Zablokowany strzał Macieja Wojczuka.

12′ Dośrodkowanie Macieja Prusinowskiego w kierunku Kamila Stachyry, lecz ten jest dobrze blokowany przez obrońcę i od bramki zacznie Robert Kurosz.

11′ Pierwsza ofensywna próba Orła lecz bardzo nieudana i już piłka w posiadaniu Motoru.

8′ Gracze z Przeworska nie potrafią wyjść z własnej połowy. Przewaga Motoru jest bezapelacyjna.

7′ Motor próbuje grać kombinacyjnie ale defensywa gości spisuje się jak na razie bezbłędnie.

6′ Strzał Filipa Drozda i mamy rzut rożny dla Motoru, który nie zostaje jednak dobrze wykonany.

5′ Walka w środku pola. Orzeł próbuje uspokoić nieco grę. Kamil Stachyra popychany w polu karnym, lecz arbiter nie reaguje.

3′ Płaski strzał Tomasza Tymosiaka z 20 metrów. Bramkarz gości bez problemu łapie futbolówkę. Za chwilę Motor ma jeszcze rzut wolny ale na posterunku znów golkiper Orła.

2′ Motor przejął piłkę i od razu próbuje stworzyć sobie jakąś okazję. Goście bez przerwy biegają za piłką.

1′ Zaczął Orzeł.

Godzina 18:59 – Przywitanie kapitanów. Spotkanie zaczną goście.

Godzina 18:57 – Sędzia wyprowadza oba zespoły na murawę. Początek już za moment!

Godzina 18:50 – Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni. Niedługo zaczynamy!

Godzina 18:40 – Po ostatniej plamie trener gospodarzy dokonuje zmian w składzie. Zobaczymy czy roszady w wyjściowej jedenastce przyniosą oczekiwany rezultat.

Godzina 18:35 – Piłkarze obu drużyn już się rozgrzewają, powoli zapełniają się również trybuny lubelskiego stadionu.

Godzina 18:30 – Znamy też zestawienie gości.

Godzina 18:20 – Znamy skład Motoru.

Godzina 18:15 – Bramkarze już na murawie.

Godzina 18:00 – Jedni i drudzy za chwilę powinni ruszyć na rozgrzewkę.

Godzina 17:35 – Oba zespoły zameldowały się już na Arenie Lublin.

Godzina 16:30 – Coraz mniej czasu do meczu. Raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią.

Godzina 16:00 – Trzy godziny do meczu. Piłkarze Orła Przeworsk już w drodze do Lublina.

Godzina 15:00 – “Nie będę ukrywał, że zagramy bardzo agresywnie, bardzo wysoko” – kolejny cytat z Dominika Nowaka. Cztery godziny do meczu.

Godzina 14:30 – Coraz mocniejsze słońce nad Lublinem. Organizatorzy mają nadzieję na wysoką frekwencję.

Godzina 13:20 – “Zawodnicy od początku tygodnia ciężko pracują i to jest dla mnie najistotniejsze” – mówił wczoraj Dominik Nowak. Czy ta praca będzie miała przełożenie na wynik?

Godzina 11:00 – Nad Lublinem piękne słońce. Na godzinę 19:00 nieplanowane są opady.

Godzina 10:10 – Zachęcamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią meczu Motor – Orzeł!

Godzina 9:40 – Do startu spotkania niewiele ponad dziewięć godzin. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji!