Motor zdeklasował Karpaty!

Patrząc na grę piłkarzy Motoru Lublin w meczu z Karpatami Krosno, ręce samy składały się do oklasków! Żółto-biało-niebiescy rozbili w pył rywala z Podkarpacia, dzięki czemu po pięciu seriach spotkań plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli rozgrywek grupy IV III ligi. Podopieczni Marcina Sasala wygrali 5:0, a ostatnią, piątą bramkę w tym pojedynku zdobył debiutant Szymon Rak.

Motor od samego początku ruszył na rywala. W 2′ groźnie z dystansu uderzył Patryk Słotwiński, lecz skończyło się tylko rzutem rożnym. Sześćdziesiąt sekund później okazję miał Kamil Majkowski, a Mateusz Krawczyk odbił piłkę z najwyższym trudem. W 7′ było już 1:0 dla lublinian. W polu karnym sfaulowany został Igor Korczakowski, a jedenastkę na gola zamienił Artur Gieraga. Piłkarze Marcina Sasala nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu. W 25′ niefortunnie interweniował Patryk Kołodziej i było 2:0. 22-latek był blisko “swojaka” również w 28′. Tym razem pomiędzy słupkami czujny był golkiper Karpat. Dwie minuty przed przerwą żółto-biało-niebiescy przeprowadzili kolejną niezłą akcję, zakończoną precyzyjnym strzałem Igora Korczakowskiego, po którym Krawczyk musiał po raz trzeci wyciągać futbolówkę z siatki.

W drugiej odsłonie lublinianie kontynuowali swoją dobrą grę. Chrapkę na gola miał Patryk Słotwiński, ale to nie on zaliczył trafienie na 4:0. Swoją premierową bramkę dla Motoru strzelił Dmytro Kozban. Później próbowali jeszcze Szymon Kamiński i Paweł Kaczmarek, lecz w strzałach pomocników ekipy Marcina Sasala wyraźnie brakowało precyzji. W 80′ swoją szansę miał Kamil Oziemczuk. “Oziem” zbyt długo zwlekał jednak ze strzałem i został zablokowany. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił debiutant Szymon Rak i żółto-biało-niebiescy mogli świętować swój drugi komplet oczek w tym sezonie.

W następnej kolejce Motor Lublin zagra na wyjeździe z Unią Tarnów (2 września, 17:00).

Motor Lublin – Karpaty Krosno 5:0 (3:0)
Bramki: Artur Gieraga 7′ (rzut karny), Patryk Kołodziej 25′ (gol samobójczy), Igor Korczakowski 43′, Dmytro Kozban 52′, Szymon Rak 90′

Motor: Otczenaszenko – Tadrowski (80′ Michota), Gieraga, Cholerzyński, Słotwiński – Korczakowski (64′ Kamiński), Tymosiak – Dzięgielewski (59′ Kaczmarek), Oziemczuk, Majkowski (72′ Tkaczuk) – Kozban (78′ Rak)

Karpaty: Krawczyk – Świech, Kołodziej (46′ Stasz), Cempa (83′ Pelc), Kantor, Wawoczny, Kolbusz, Wcisło (79′ Nowak), Białasik (46′ Gawlik), Kuliga, Mordec

Żółte kartki: Julien Tadrowski – Jakub Mordec, Kamil Wawoczny
Widzów: 3 157
Sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków).