By myśleć o utrzymaniu, trzeba wygrać z… Realem

Real Astromal Leszno przyjeżdża do Białej Podlaskiej, by zmierzyć się w spotkaniu 15. kolejki I ligi piłkarzy ręcznej. Z pewnością szanse w tym pojedynku są wyrównane. Jednak gospodarze, którzy wciąż chcą utrzymać się na zapleczu PGNiG Superligi, muszą po prostu takich przeciwników odprawiać z kwitkiem.

Real Astromal Leszno nie należy do ligowych mocarzy, bo zajmuje dopiero 10. lokatę w ligowym zestawieniu. Warto jednak zauważyć, że dorobek trzynastu punktów w czternastu meczach praktycznie zapewnia leszczynianom utrzymanie się na zapleczu PGNiG Superligi. W ostatniej kolejce, Real Astromal pokonał SMS ZPRP Gdańsk 29:28. Gdańszczanie są w tabeli o dwie lokaty wyżej od bialczan, jednak im spadek nie grozi, ponieważ drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego miejsce w I lidze mają zapewnione z urzędu.

Na kogo należy zwrócić uwagę w zespole z Wielkopolski? Takim graczem jest Maciej Wierucki. Rodowity leszczynianin i kapitan zespołu w bieżących rozgrywkach trafia bardzo regularnie – 95 goli w 14 meczach robi wrażenie. W ostatnim meczu Wierucki zdobył siedem goli, podobnie jak Dawid Wesołek. Real Astromal ma w dorobku sześć wygranych, remis i siedem porażek i legitymuje się bilansem bramkowym 390:392.

Pierwsza konfrontacja pomiędzy tymi zespołami zakończyła się wysoką porażką AZS AWF Biała Podlaska. O ile rezultat do przerwy (12:13) pozwalał na nawiązanie walki, tak wynik końcowy – 25:35 – nie pozostawał złudzeń. Najskuteczniejszy po stronie bialczan był kontuzjowany obecnie Bartosz Warmijak, zdobywca ośmiu trafień.

Akademicy w poprzedniej kolejce dostali srogą lekcję od Warmii Traveland Olsztyn, z którą przegrali aż 28:41. – Zagraliśmy tragedię przed przerwą – przyznawał w niedzielę Wojciech Horeglad, kierownik bialskiego pierwszoligowca. Nie trudno się z nim zgodzić, bialczanie przegrali ją aż 13:27.

Teraz do drużyny Sławomira Bodasińskiego wracają leczący poprzednio urazy Piotr PezdaMateusz Antolak. Oznacza to, że Bodasiński do gry będzie mógł wystawić aż piętnastu zawodników, co jest sytuacją niemal bez precedensu.

AZS AWF Biała Podlaska – Real Astromal Leszno (31.01) 18:00