Na sportowo w Lublinie

Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu, zawody sprawnościowe Runmageddon Games, zawody biegowe City Trail i Mistrzostwa Polski w sprintach XCE. Lato w pełni, ale sympatycy sportu w Lublinie nie powinni narzekać na nudę.

logo_LUBLIN_noweMistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu do lat 15

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 15 w pływaniu odbędą się w dniach 15 – 17 lipca na obiekcie Aqua Lublin, zlokalizowanym przy Alejach Zygmuntowskich 4. Wiadomo, że w zawodach wystartuje około pięciuset zawodników ze stu trzydziestu trzech klubów. Województwo lubelskie reprezentować będą zawodnicy: Skarpy Lublin (Klaudia Hołubiec, Weronika Czerniawska, Anna Żółkowska, Karolina Gajaszek, Maria Bujak, Piotr Suszek, Aleks Tarnowski, Oskar Bukowski), Olimpii Lublin (Zuzanna Malinowska), AZS-u UMCS Lublin (Julia Łyaskowska), UKS 51 Lublin (Zuzanna Skowronek, Natalia Zych), Avii Świdnik (Michał Szulierz, Filip Lech, Bartosz Kotwica, Emil Krzykała), Lidera Chełm (Weronika Borowiec, Karolina Dybcio, Filip Gabicki), Wisły Puławy (Dominik Pasierbiewicz, Marcin Czuba, Kamil Wolśniak, Aleksander Dados, Bartłomiej Koncki), Huraganu Międzyrzec Podlaski (Zuzanna Celilska, Zuzanna Włodarczyk), Fali Kraśnik (Aleksandra Kaprol,  Łukasz Borsuk) i Sparty Biłgoraj (Wiktoria Halka). Każdego dnia zmagań w godzinach rannych odbywać się będą eliminacje, a finały zaplanowane zostały na popołudnie. Wstęp na Mistrzostwa Polski jest bezpłatny.

Zawody sprawnościowe Runmageddon Games

Zaplanowane na 16 lipca Runmageddon Games to pierwsze tego typu zawody, które odbędą się w Polsce. Wcześniej podobną imprezę organizowano tylko w Stanach Zjednoczonych. Runmageddon to nic innego jak dwuosobowe pojedynki sprawnościowe na 200-metrowym torze przeszkód. Celem tej konkurencji jest sprawdzenie formy pod względem siły, szybkości, skoczności i wytrzymałości. Uczestników rywalizacji czeka między innymi wspinaczka po linach, przerzucanie wielkich opon czy czołganie się pod zasiekami. Impreza Runmagddon Games rozpocznie się o godzinie 10:00, przy ulicy Osmolickiej. Koszt uczestnictwa w zawodach to 50 złotych, a chętni mogą zapisywać się nawet pół godziny przed startem zmagań. Więcej szczegółów na stronie www.runmageddon.pl.

Zawody biegowe City Trail Lublin

City Trail jest największym biegowym cyklem w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno – zimowym, a od 2015 roku także  w okresie wakacyjnym. Tegoroczna edycja swój początek będzie miała 18 lipca (od godziny 19:00) nad Zalewem Zemborzyckim. Wcześniej, bo od 17:30, rozpoczną się zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od trzystu metrów do dwóch kilometrów. Warto podkreślić, że w tym biegu nie obowiązuje żadna dolna granica wieku. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.ontour.citytrail.pl.

Mistrzostwa Polski w sprintach XCE – Eliminator MTB

7 sierpnia na Rynku Starego Miasta już po raz piąty odbędą się zawody z cyklu “Eliminator MTB“. Mistrzostwa Polski XCE, czyli mistrzostwa Polski w sprintach eliminacyjnych, w Lublinie odbędą się natomiast po raz pierwszy. Zapaleni kolarze górscy w trakcie trwania zawodów będą mogli wykazać się szybkością, dynamiką i walką ramię w ramię. Aby móc rywalizować o miano najlepszego kolarza należy mieć ukończone siedemnaście lat. Do udziału w zawodach zgłaszać się można na stronie www.elminator-mtb.com (do 5 sierpnia) oraz osobiście (w dniu wyścigu). Początek już o godzinie 10.00. Koszt udziału w zawodach wynosi 30 złotych.