Neven Hrupec ma nową rozgrywającą!

Ivana Bozović, 25-letnia szczypiornistka z Czarnogóry została nową zawodniczką MKS Selgros Lublin. Kontrakt z rozgrywającą, mającą na koncie występy w Champions League, został podpisany do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejne rozgrywki.

– Wybrałam Lublin, bo słyszałam same pozytywy o Polsce i o tym klubie. Wiem, że polska liga jest mocna, co jest istotne dla mnie. Po ostatnich nie zawsze dobrych doświadczeniach z różnymi zespołami, chciałam trafić do drużyny stabilnej, dlatego wierzę, że MKS będzie dla mnie najlepszym wyborem – mówi urodzona w Podgoricy rozgrywająca, mierząca 178 cm wzrostu.

Ivana Bozović dotarła do Polski w sobotni wieczór, akurat w chwili, gdy jej nowe klubowe koleżanki odnosiły bezcenny triumf w Szczecinie. – Nie znam osobiście żadnej piłkarki MKS, znam natomiast sztab szkoleniowy. Monikę Marzec poznałam w Podgoricy, kiedy była czynną zawodniczką, a ja trenowałam w kadetkach. Neven Hrupec był natomiast moim trenerem w CSM Ploiesti w zeszłym sezonie, znamy się też z ligi chorwackiej, gdy występowałam w Lokomotivie Zagrzeb. Bardzo lubię jego sposób podejścia do zawodniczek i osobowość. Praca z nim jest czystą przyjemnością – przyznaje czarnogórska zawodniczka, która na początku marca przeszła operację na więzadła krzyżowego.

W Lokomotivie Bozović występowała trzy lata, zaliczając również kilka występów we wspomnianych elitarnych rozgrywkach Champions League. Zawodniczka z Czarnogóry zdobyła m.in. cztery gole dla ówczesnego mistrza Chorwacji w wyjazdowym, zremisowanym meczu z IK Savehof.

– Jeśli chodzi o moje największe osiągnięcia w karierze sportowca był nim triumf Buducnosti Podgorica w Lidze Mistrzyń w sezonie 2011/2012. Byłam wtedy w szerokim składzie zespołu, miałam dwadzieścia lat i przeżyłam doświadczenie i emocje, których nigdy nie zapomnę. Żałuję, że CSM Ploiesti, gdzie zbudowaliśmy bardzo mocny zespół, rozpadł się z powodów finansowych, a najlepsze piłkarki musiały przejść do innych klubów. Lublin jest dla mnie nową szansą – zapewnia Ivana, która przywita się z naszymi kibicami już w sobotę (hala Globus, godz. 18) przy okazji meczu z Energą AZS Koszalin.

W barwach MKS Selgros Bozović będzie grała ze swoim dotychczasowym numerem cztery na koszulce.

0 0 vote
Article Rating