Niespodzianka na początek! Budowlani Lublin pokonali faworytów z Sochaczewa

Na inaugurację rozgrywek Ekstraligi rugby zawodnicy Budowlanych Lublin pokonali Orkana Sochaczew 22:20. Zwycięstwo podopiecznym Stanisława Więciorka zapewnił w doliczonym czasie gry nowy nabytek lublinian, Barkava Levani. Gruzin popisał się drop-golem. – Chyba nikt na nas nie stawiał, aczkolwiek nasi trenerzy, zawodnicy i kibice w nas wierzyli. Wszyscy doskonale wiedzą, że jeszcze trzy tygodnie byliśmy na granicy wycofania się z rozgrywek Ekstraligi. Na szczęście tak się nie stało. Przyjechaliśmy do Sochaczewa i rozegraliśmy chyba dziwny mecz. Popełniliśmy w nim bardzo wiele błędów, a mimo tego wygraliśmy. W poprzednim sezonie przegrywaliśmy spotkania, w których tych pomyłek było naprawdę niewiele. Nie byliśmy faworytem tego starcia, więc jako trener mogę być tylko dumny z zawodników. Końcówka tej konfrontacji była nieprawdopodobna. Jak patrzyłem na zawodników, to widziałem kątem oka, że oni nie mają już na nic siły. Gdybyśmy przegrali to starcie, to oni pewnie nie mieliby nawet siły, żeby zejść z boiska, a po końcowym gwizdku tak skakali, że gdybyśmy im zmierzyli skok dosiężny, to pobiliby swoje rekordy życiowe. Założenia na to spotkanie może i były inne, ale nie pierwszy raz to boisko wszystko weryfikuje. Dawno nie widziałem tak walczącego zespołu i to mobilizuje do dalszej pracy – mówi drugi trener Budowlanych, Andrzej Kozak. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W weekend za dwa tygodnie Budowlani Lublin zagrają na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 20:22 (5:12)
Punkty: Bartłomiej Sadowski 10, Michał Kępa 5, Marcin Krześniak 5 – Levani Barkava 12, Piotr Wiśniewski 5, Robizon Kelberashvili 5

Budowlani: Oskar Rudziński, Piotr Skałecki, Robizon Kelberashvili, Arkadiusz Janeczko, Bartłomiej Jasiński, Tomasz Zduńczuk, Michał Musur, Piotr Wiśniewski, Jakub Bobruk, Levani Barkava, Piotr Więckowski, Patryk Ćwieka, Piotr Psuj, Stanisław Kasprzak, Maciej Grabowski, Ilya Shuhayeu, Michał Majcher, Kamil Więcaszek, Levani Chikovani, Marcin Mazur, Kacper Jędrysik, Kacper Pycka.

0 0 votes
Article Rating