Nieudany powrót Optimy

Nieudany powrót Optimy

Zawodniczki AZS UMCS Optimy Lublin po ponad miesięcznej pauzie powróciły na ligowe parkiety. Przerwa nie wpłynęła dobrze na akademiczki, bo w meczu 16. kolejki Ekstraklasy przegrały one u siebie z Polmlekiem Zamer Lidzbark Warmiński.

Lublinianki bardzo dobrze rozpoczęły niedzielny pojedynek. Po ciekawym meczu Natalia Aleksiejenko pokonała 3:1 Alinę Arlouskają. Tym samym podopieczne Michała Szewczuka wyszły na prowadzenie 1:0.

W kolejnym pojedynku Sylwii Pawlak przyszło zmierzyć się z najgroźniejszą zawodniczką Polmleku, Hanną Hapanovą. Tenisistka stołowa Optimy dzielnie walczyła ze swoją rywalką, ale zdołała urwać jej tylko jednego seta.

Najwięcej emocji przysporzyła kibicom partia numer trzy. Antonina Szymańska dobrze rozpoczęła potyczkę z Moniką Pietkiewicz, choć przeciwniczka nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny wynik i na dwie partie wygrane przez “Tosię” odpowiedziała tym samym. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowała zawodniczka gospodyń, triumfując 18:16!

Potyczka numer cztery to starcie Ukrainek – Natalii Aleksiejenko z Hanną Hapanovą. Zgodnie z przewidywaniami wygrała ta druga i o wszystkim musiał zadecydować piąty mecz.

Sylwia Pawlak nie miała zbyt wiele do powiedzenia w spotkaniu z Aliną Arlouskają i to przyjezdne sięgnęły po komplet oczek.

Lublinianki okazję do rehabilitacji dostana już 29 kwietnia. Wyjazdowym rywalem ekipy z Koziego Grodu będzie wicelider tabeli, GLKS Wanzl Scania Nadarzyn.

POMECZOWY KOMENTARZ

Marek Zięba (kierownik AZS UMCS Optimy Lublin): – Z jednej strony był to dla nas udany mecz, bo w pierwszym spotkaniu w Lidzbarku przegraliśmy z tą drużyną 0:3. Prognozy nie były więc optymistyczne. W Lublinie byliśmy świadkami dobrego pojedynku i wyrównanej walki. Niestety, nieznacznie przegraliśmy 2:3. Mecz mógł się zakończyć naszym zwycięstwem, bo prowadziliśmy już 2:1, ale niestety Natalia Aleksiejenko grała z liderką drużyny przeciwnej, Hanną Hapanovą i uległa jej 1:3. Następnie, Sylwia Pawlak przegrała z Aliną Arlouskają 0:3 i przegraliśmy 2:3.

AZS UMCS Optima Lublin – Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 2:3

Mecz po meczu:
Natalia Aleksiejenko – Alina Arlouskaja 3:1 (9:11, 11:8, 11:7, 11:9)
Sylwia Pawlak – Hanna Haponova 1:3 (11:4, 7:11, 5:11, 9:11)
Antonina Szymańska – Monika Pietkiewicz 3:2 (12:10, 7:11, 11:2, 9:11, 18:16)
Natalia Aleksiejenko – Hanna Haponova 1:3 (9:11, 6:11, 11:8, 9:11)
Sylwia Pawlak – Alina Arlouskaja 0:3 (3:11, 7:11, 4:11).