Nieznaczna porażka łukowskich Orląt

Nieznaczna porażka łukowskich Orląt

W drugim spotkaniu Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów beniaminek z Łukowa zmierzył się z KPC Górnikiem Polkowice. Wielokrotni medaliści krajowych zmagań pokonali ekipę z Lubelszczyzny, w stosunku 1859,8 – 1795,1. W zespole żółto-czerwonych najlepiej spisał się Marcin Izdebski, który w klasyfikacji Sinclaira uzyskał 381,7 pkt.

KOMENTARZ TRENERA

Robert Dołęga:Mimo spodziewanej porażki jestem zadowolony z występu naszych zawodników. Zawsze pozostaje niedosyt, bo jednak to porażka. Po II rundzie rozgrywek Ekstraklasy pozostajemy na trzecim miejscu w tabeli grupy B, co daje utrzymanie. Jak na beniaminka, plan minimum został osiągnięty. Teraz myślami jesteśmy już w Nowym Tomyślu, gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europu U15 i U17, bo tam wystąpią nasi zawodnicy.

PEŁNE WYNIKI II RUNDY DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

KPC Górnik Polkowice 1859,8 – ŁKS Orlęta Łuków 1795,1

KPC Górnik Polkowice

Damian Inglot – 298,3
Tomasz Rosoł – 345,5
Jakub Michalski – 394,6
Roman Kliś – 384,1
Mateusz Kasina – 346,9
Adam Kraska – 388,8

ŁKS Orlęta Łuków

Bartosz Boncik – 331,1
Łukasz Boncik – 365,2
Łukasz Ławecki – 336,4
Przemysław Korneluk – 380,9
Jarosław Daniluk – 330,9
Marcin Izdebski – 381,7

NIEOFICJALNA TABELA EKSTRAKLASY PO II RUNDZIE DMP 2016

Grupa B
1. Budowlani Opole – 4023,9
2. Górnik Polkowice – 3680,7
3. Orlęta Łuków – 3606
4. AZS Częstochowa – 3486,5.


Zawodnicy łukowskich Orląt, Marcin Izdebski i Bartosz Boncik są na etapie budowania formy na wrześniowe Mistrzostwa Europy U17 i U15, które odbędą się w Nowym Tomyślu. Ten pierwszy jest w bezpośrednim okresie przygotowawczym do zawodów i zaczyna „schodzić” z obciążeń treningowych.
Występ Marcina w Polkowicach pokazał, że jest na dobrej drodze, aby bić rekordy życiowe. W lidze nasz zawodnik ustanowił pięć rekordów Polski juniorów młodszych w kategorii do 105 kilogramów, choć waży tylko 97,5 kilograma. 16 września, podczas Mistrzostw Europy, Marcin Izdebski wystąpi w kategorii do 94 kilogramów i mam nadzieję, że wtedy przyjdzie apogeum jego formy – mówi trener sztangistów, Robert Dołęga. W kategorii wiekowej U15 zaprezentuje się Bartosz Boncik, dla którego będzie to debiut w zawodach tej rangi. – Bartek w Polkowicach także pobił swoje rekordy życiowe. Wiem, że jest dobrze przygotowany do najważniejszych zawodów w swojej karierze – kończy Dołęga.