Nowy piłkarz oficjalnie w Motorze Lublin!

Nowy piłkarz oficjalnie w Motorze Lublin!

Krzysztof Żukowski i trener Dominik Nowak nie są jedynymi nowymi nabytkami Motoru Lublin. Do byłego bramkarza Karpat Krosno i 43-letniego szkoleniowca dołączył właśnie Tomasz Tymosiak.

22-letni wychowanek Górnika Łęczna z Motorem Lublin łączony był od samego początku okresu przygotowawczego. – Tomasz Tymosiak odszedł do Motoru Lublin. Tutaj w Radzyniu skończył mu się kontrakt i wybrał Lublin też ze względu na lokalizację bo zaczyna tam studia. Wiadomo, będzie mu łatwiej to wszystko pogodzić. Myślę, że Motor będzie klubem, który będzie grał o awans i między innymi dlatego też przychylił się do tej oferty. Można się było liczyć z tym, że Tomek dostanie lepszą ofertę niż w Radzyniu bo zagrał tutaj naprawdę bardzo dobry sezon – mówił nie tak dawno na naszych łamach trener radzynian, Damian Panek.

Teraz oficjalnie potwierdziło się, że starania włodarzy żółto-biało-niebieskich przyniosły efekty i podstawowy pomocnik Orląt Radzyń Podlaski zagra w Kozim Grodzie. – To prawda. Podpisaliśmy umowę z Tomaszem Tymosiakiem – potwierdza prezes Waldemar Leszcz.

Pewne jest również, że w nadchodzących rozgrywkach barwy lubelskiego zespołu reprezentował będzie także Piotr Piekarski. – Jesteśmy już dogadani. Pozostało tylko podpisać umowę – dodaje sternik klubu. Duet Tymosiak – Piekarski w przyszłym sezonie powinien być jednym z czołowych w całej III lidze lubelsko-podkarpackiej. Ten pierwszy wystąpił przecież w 33. meczach Orląt Radzyń Podlaski w rozgrywkach 2014/2015, zdobywając dziesięć goli. Były zawodnik m.in. Polonii Warszawa rozegrał natomiast zaledwie o jedno spotkanie mniej, siedem razy trafiając do siatki rywali.

Wydaje się, że kadra którą w nadchodzącej kampanii dysponował będzie nowy trener – Dominik Nowak – będzie wyjątkowo mocna. Lublina nie opuścił dotychczas żaden kluczowy zawodnik, nową umowę z klubem podpisał już kapitan – Piotr Karwan, a klub jest po słowie także z najlepszymi strzelcami – Pawłem Myśliwieckim i Kamilem Stachyrą. Ponadto w Kozim Grodzie występował będzie podstawowy bramkarz Karpat KrosnoKrzysztof Żukowski. Cel jest prosty – szybki awans do II ligi, o czym na wczorajszej konferencji prasowej prezes Waldemar Leszcz mówił wprost.