O pierwsze trzy punkty w historii

O pierwsze trzy punkty w historii

W piątek Azoty Puławy rozegrają pierwsze spotkanie w zawodowej PGNiG Superlidze. Podopieczni Marcina Kurowskiego za zwycięstwo będą mogli zgarnąć… trzy punkty, co dotychczas im się nie zdarzyło.

Wszystko związane jest z reformą PGNiG Superligi. Włodarze ligi zawodowej zdecydowali o podziale stawki na dwie grupy – pomarańczową i niebieską. Sobotni przeciwnicy trafili do tej pierwszej, wobec czego za zwycięstwo w starciu bezpośrednim mogą uzyskać dwa punkty oraz bonusowe „oczko”. W przypadku remisu sędziowie zarządzą dogrywkę 2×5 minut i ewentualne rzuty karne.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski wygrał rozgrywki I ligi oraz spełnił wszystkie wymogi licencyjne, pozwalające na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Rafała Przybylskiego (zbieżność nazwisk z rozgrywającym Azotów przypadkowa) kadrowo są jednym z najsłabszych zespołów w 14-zespołowej (nie 12 jak dotychczas) stawce. Siódemka z województwa łódzkiego ma w swoim składzie kilku znanych kibicom piłki ręcznej piłkarzy ręcznych jak Piotr Swat czy Adam Pacześny. W rozgrywkach 2014/2015 w barwach AZS AWF Biała Podlaska gra z kolei Krystian Wędrak, który od ponad sezonu reprezentuje barwy Piotrkowianina.

W obozie puławian panują dobre nastroje. Nie licząc stłuczeń, obtarć i innych tego typu urazów, tylko Robert Orzechowski jest niezdolny do gry. Jego powrót na parkiety szacowany jest na koniec bieżącego roku. W przygotowaniach nie brali udziału reprezentanci Polski, olimpijczycy z Rio de Janeiro – Przemysław Krajewski i najnowszy nabytek klubu, Bartosz Jurecki.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że to azotowcy są faworytem piątkowej konfrontacji. Inny wynik niż ich wygrana, byłby sporą sensacją. – Nie ma żadnej tremy. Od kilku miesięcy wiemy, że grać będziemy z najsilniejszymi drużynami w Polsce. W sparingach mieliśmy okazję się przekonać, że nie taki diabeł straszny. Wiadomo, że Puławy to brązowy medalista poprzednich rozgrywek, ale jedziemy tam z podniesioną głową – mówi szkoleniowiec Piotrkowianina na łamach oficjalnej strony internetowej gości.

Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (9.09) 18:00

Sędziują: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce).