Ogromny sukces Karoliny Lalak

Karolina Lalak – mimo młodego wieku, liderka zespołu UPKS Arka – PGKiM Ryki – wywalczyła cztery brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się podczas długiego weekendu majowego.

Zawody trwały od 30 kwietnia do 3 maja. Podopieczna trenera Adama Płodzienia startowała w czterech konkurencjach mistrzostw. Były to: rozgrywki indywidualne, drużynowe, gra mieszana i deblowa. I wszystkie zakończyła z brązowym medalem na szyi. Brąz w konkurencji drużynowej Karolina Lalak zdobyła wspólnie z koleżanką z klubu, Dagmarą Baranowską,

Dla młodej zawodniczki był to czterodniowy maraton, na którym musiała wykazać się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Jednak swoim doskonałym występem kolejny raz potwierdziła, że ma wielki talent, a ciężka praca wkładana w codzienny trening przynosi rezultaty. – Karolina najbardziej jest zadowolona z medalu indywidualnego, ponieważ zajęcie trzeciego miejsca zapewniło jej start na mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu 2015 roku w Bratysławie – komentuje Paweł Lalak, ojciec zawodniczki.

Karolina Lalak zajęła też trzecie miejsce w rankingu juniorek na koniec obecnego sezonu, ale w przyszłym sezonie, po odejściu starszych zawodniczek wystartuje z numerem jeden. Dagmara Baranowska indywidualnie zajęła 17 miejsce.