Olimpijczycy z Lublina bohaterami wystawy fotografii

Olimpijczycy z Lublina bohaterami wystawy fotografii

W lubelskim ratuszu podziwiać można wystawę fotografii przedstawiających sportowców, którzy reprezentują Lublin na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich oraz XV Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

logo_LUBLIN_nowePrzypomnijmy, że w Brazylii Lublin reprezentują siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, chodziarz Rafał Fedaczyński (wszyscy AZS UMCS) oraz pływak Jan Świtkowski (UKS Skarpa Lublin).

Wystawa w holu ratusza objęła również paraolimpijczyków, dla których najważniejsza impreza sezonu rozpocznie się 7 września. W tym gronie znaleźli się: Piotr Sawicki i Adam Dudka (łucznicy reprezentujący barwy klubu ICSiR Start Lublin) oraz drużyna Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman, w składzie: Aleksandra Wnuczek, Iwona Podkościelna, Michał Ładosz i Marcin Polak.

Chcieliśmy przede wszystkim zaprezentować naszych sportowców mieszkańcom, a ratusz jest miejscem, do którego przychodzi wiele osób. Powinniśmy się chwalić sportowcami, którzy osiągają tak znakomite wyniki. Jest to też promocja naszego miasta. Na pewno będziemy o tej wystawie jeszcze wielokrotnie mówić, chociażby po to, żeby ludzie, którzy nawet przypadkiem mijają ratusz, nie bali się go, tylko weszli i zobaczyli zdjęcia naszych sportowców – zachęcają w Urzędzie Miasta Lublin.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia.