Optima zwycięska także na koniec rundy

Tenisistki stołowe AZS UMCS Optima Lublin wygrały dziewiąty mecz z rzędu. Na swoją kolej do “odstrzału” najdłużej czekał zespół RKS Cukrownik Chybie, ale to tylko ze względu na terminarz. Egzekucji nie udało się uniknąć – lublinianki wygrały na wyjeździe 8:2. 

Co prawda liderki jechały do szóstego zespołu tabeli, ale nastroje przed spotkaniem popsuły się nieco w drodze na mecz. -Okazało się, że Wenwen Liu ma jakieś zatrucie pokarmowe lub coś podobnego. Miała kłopoty żołądkowe i martwiliśmy się o jej postawę, ale mimo złego samopoczucia gładko pokonała dwie liderki gospodarzy – relacjonuje prezes lubelskiego klubu, Marcin Pawlak.

Przy stole poradziła sobie nie tylko liderka lublinianek, ale także pozostałe zawodniczki. Swoje dwie gry przegrała jedynie Sylwia Pawlak. Wynik jest dość wysoki, ale prezes Pawlak nie uważa, żeby to było łatwe zwycięstwo: -Mecz trzymał w napięciu i trochę musiały się dziewczyny namęczyć. Rywalki do doświadczone zawodniczki, reprezentujące trudne style i grające trudnymi okładzinami. 

Dorobek Optimy po rundzie jesiennej to 18 punktów  i stosunek małych punktów 73:17. To daje oczywiście pewne 1 miejsce z czterema oczkami przewagi nad Bronowianką II Kraków. Cukrownik ma 7 punktów i w zależności od innych wyników spędzi zimę w przedziale 6-8.

RKS Cukrownik Chybie – AZS UMCS Optima Lublin 2:8

Jolanta Pękała – Langosz – Sylwia Pawlak 3:1

Patrycja Wszołek – Wenwen Liu 0:3

Jolanta Pękała – Langosz / Marlena Teluk – Wenwen Liu / Katsiaryna Sivakova 0:3

Jolanta Pękała – Langosz – Wenwen Liu 0:3

Patrycja Wszołek – Sylwia Pawlak 3:0

Rachela Dytko – Anna Urbańczyk 0:3

Marlena Teluk – Katsiaryna Sivakova 0:3

Patrycja Wszołek / Rachela Dytko – Anna Urbańczyk / Sylwia Pawlak 0:3

Rachela Dytko – Katsiaryna Sivakova 0:3

Marlena Teluk – Anna Urbańczyk 1:3