Orlęta pokonały Pogoń

Orlęta pokonały Pogoń

Wielkie piłkarskie święto w Radzyniu Podlaskim zakończone! Orlęta, w meczu z okazji obchodów 90-lecia klubu, pokonały czterokrotnego mistrza Polski ze Lwowa 3:0.

Orlęta Radzyń Podlaski – Pogoń Lwów 3:0 (2:0)

Bramki: Witalij Melnyczuk x2, Patryk Szymala

W spotkaniu z Pogonią Lwów trener Damian Panek testował brakujące ogniwo, a więc napastnika. Ponownie sprawdzaliśmy Brazylijczyka Adisona, który trenuje z nami już dwa tygodnie. Bardzo chciałbym, aby dołączył do naszego zespołu, jednak w jego przypadku wiele zależy od spraw formalnych.

Jeżeli chodzi o dzisiejszy mecz z Pogonią, to opiekun gospodarzy skomentował go krótko: Szczególnie cieszy mnie dobra dyspozycja fizyczna zawodników. W takim upale gra się bardzo ciężko, a chłopcy pokazali, że są dobrze przygotowani kondycyjnie do tego sezonu. Co więcej cieszy również, że ominęły nas kontuzje.

Mecz odbył się pod patronatem marszałka województwa lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego. Warto odnotować, że nazwa klubu – Orlęta Radzyń Podlaski – została nadana na cześć “Orląt Lwowskich”, czyli młodych i odważnych obrońców miasta Lwowa z lat 1918-1920.