Paweł Kowalik opuścił Azoty Puławy. Co z Viliusem Rasimasem?

Paweł Kowalik, który miał zostać wypożyczony z Azotów Puławy do innego klubu, nie jest już zawodnikiem klubu z Puław. Vilius Rasimas, który też ma opuścić klub – pozna swoją przyszłość w przeciągu najbliższych dni.

Paweł Kowalik był w sezonie 2014/2015  jednym z dwóch – obok Pawła Grzelaka – wychowankiem Azotów Puławy w pierwszym zespole. Były młodzieżowy reprezentant Polski w przeciągu całego sezonu na parkiecie pojawiał się dość rzadko, jednak miał swoje dobre momenty. Takim na pewno było chwilowe ,,posadzenie” na ławkę Jana Sobola Pawła Ćwiklińskiego – to właśnie rodowity puławianin wyszedł w pierwszej siódemce na mecz z Metaloplastiką Sabac w ramach Challenge Cup. Przez cały sezon – 24-letni skrzydłowy, mogący grać na rozegraniu, zdobył czternaście goli.

Kilka tygodni temu, klub poinformował, że ,,Kowal” nie jest widziany w kadrze na nowe rozgrywki – w grę wchodziło wówczas czasowe wypożyczenie. – Kontrakt Pawła z Azotami przestał obowiązywać 31. maja. Nie mam żadnej wiedzy na temat tego, co będzie dalej robił, nie przekazał nam tego. Był w kontrakcie zapis, że mogliśmy go przedłużyć, ale podjęliśmy decyzję, by nie zamykać mu drogi i daliśmy mu wolną rękę. Jego sprawa jest już poza klubem – poinformował Jerzy Witaszek w trakcie rozmowy z jednym z naszych redaktorów, która w najbliższych dniach ukaże się na łamach lubsport.pl. Według naszych informacji – zainteresowane pozyskaniem Kowalika jest KPR Borodino Legionowo, beniaminek PGNiG Superligi.

Vilius Rasimas z kolei – wobec pozyskania Jakuba Krupy – ma nie najwyższe notowania w klubie. Litwin przegrywał rywalizację z Wadimem Bogdanowem Sebastianem Zaporą i bardzo rzadko wybiegał na ligowe i europejskie parkiety. Przez ostatnie tygodnie bardzo często podnoszony był temat tego, czy Rasimas rozwiąże kontrakt z klubem czy też zostanie wypożyczony.

Sprawa jest w toku. Dwa polskie kluby chcą go wypożyczyć lub zakontraktować, gdy rozwiążemy z nim umowę. Vilius dostał od nas pismo, że ma stawić się 1. lipca na treningu. Wtedy – po zrobieniu sprawdzianów, testów – podejmiemy decyzję, czy zrywamy kontrakt, czy go wypożyczamy, czy też – zostajemy z czterema bramkarzami – opisuje prezes. Bardziej prawdopodobne jest jednak odejście litewskiego golkipera, a zainteresowane nim są – raz jeszcze Legionowo oraz Pogoń Szczecin. Z tym klubem związane jest zresztą najlepsze wspomnienie 26-latka – przed rokiem, w ćwierćfinale play-off – Vilius Rasimas bronił na niebotycznej skuteczności i niemal w pojedynkę rozstrzygnął losy awansu Azotów do najlepszej czwórki w Polsce.

Wypożyczenie czeka także najprawdopodobniej Krzysztofa Łyżwę. On jednak problemu z angażem mieć nie powinien – wakaty w drugiej linii (a 25-latek potrafi grać na równym poziomie na wszystkich trzech pozycjach) ma spora część klubów naszej ligi.

Znana jest za to przyszłość dwóch innych ex-azotowców: Paweł Ćwiklliński podpisał umowę z Wybrzeżem Gdańsk, a Kosta Savić – z francuskim Sellesat Alsace. Oba zespoły grają na zapleczu najwyższych lig w swoich krajach.


Przyszli: Robert Orzechowski, Michał Kubisztal, Patryk Kuchczyński (Górnik Zabrze), Bartosz Kowalczyk (SMS Gdańsk), Leos Petrovsky (Talent Pilzno), Jakub Krupa (Tatran Preszów), Karol Małecki (Padwa Zamość), Mateusz Antolak (AZS AWF Biała Podlaska).

Odeszli: Hrvoje Tojcić (koniec kontraktu), Paweł Ćwikliński (koniec kontraktu, Wybrzeże Gdańsk), Kosta Savić (koniec kontraktu, Sellesat Alsace), Paweł Kowalik (koniec kontraktu), Aliaksandr Tsitou (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Marko Tarabochia (koniec kontraktu).

Zawodnicy z ważnymi umowami z Azotami Puławy: Sebastian Zapora, Wadim Bogdanow, Vilius Rasimas, Jakub Krupa, Bartosz Kowalczyk, Michał Kubisztal, Krzysztof Łyżwa, Piotr Masłowski, Nikola Prce, Rafał Przybylski, Robert Orzechowski,  Przemysław Krajewski, Patryk Kuchczyński, Adam Skrabania, Jan Sobol, Paweł Grzelak, Leos Petrovsky, Karol Małecki, Mateusz Antolak.