Paweł Przedpełski i Waldemar Kasta zawitają do Lublina

10 października w Lublinie odbędzie się prawdziwe żużlowe święto! Na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich, reprezentacja Polski z Maciejem Janowskim, Bartkiem Zmarzlikiem i braćmi Pawlickimi na czele, zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Wiadomo już, że kolejnym żużlowcem, który zasili szeregi Biało-Czerwonych będzie Paweł Przedpełski. Lubelską imprezę poprowadzi znany ze współpracy z KSW – Waldemar Kasta.

Paweł Przedpełski urodził się 23 czerwca 1995 roku, a licencję Ż zdał pod skrzydłami toruńskich “Aniołów”. Licencję uzyskał w lipcu w roku 2011 i od tego czasu zaskakuje swoim talentem na torach żużlowych. Wręcz z niedowierzaniem spotyka się fakt, iż do jazdy na motorze żużlowym “Pawełek” musiał być namawiany. Mimo dość późnego zaangażowania w sport żużlowy, trenerowi Janowi Ząbikowi udało się w obudzić w nim miłość do “czarnego sportu”. Miał on już okazję być awizowany do składu reprezentacji Polski w cyklu Polish Speedway Battle, jednak los sprawił, iż nie zobaczyliśmy go na pilskim owalu. W ekipie Biało-Czerwonych będzie to trzeci junior – obok Piotrka Pawlickiego i Bartosza Zmarzlika. Przedpełski to zdolny zawodnik, który dwukrotnie pełnił rolę rezerwowego podczas SGP w Toruniu. Wraz z juniorską drużyną zdobył tytuł Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w roku 2014. Rok wcześniej w tej samej kategorii zdobył z drużyną srebrny medal. Przyczynił się również do wywalczenia dwóch złotych krążków Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w 2013 i 2014 roku.

SKŁADY

Reszta Świata:

Greg Hancock
Artiom Łaguta
Tai Woffinden
Troy Batchelor
Niels Kristian Iversen
Peter Kildemand

Reprezentacja Polski:

Maciej Janowski
Przemysław Pawlicki
Piotr Pawlicki
Paweł Przedpełski
Bartosz Zmarzlik
?


– Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, cykl Polish Speedway Battle przyciągnie do Lublina osobowości znane ze świata muzyki oraz telewizji. Jest nam miło poinformować, iż do poprowadzenia imprezy włączy się Waldemar Kieliszak, szerzej znany publiczności jako Waldemar Kasta informują organizatorzy wydarzenia.

Niegdyś swoim głosem niósł przekaz jako artysta muzyki hip-hop, pozostawiając obszerną dyskografię. Obecnie Waldemar Kasta pełni funkcję dyrektora artystycznego KSW i konferansjera ringowego.

Nigdy nie pracowałem przy zawodach żużlowych i nie byłem związany z tym sportem. Natomiast w moim życiu miał miejsce pewien epizod. Przyjaciel zabrał mnie na stadion wrocławski. Mój znajomy na ten mecz żużlowy przyjechał aż z Gdańska, było to ogromne poświęcenie. Zdziwiony jego poświęceniem postanowiłem pójść i zobaczyć ten sport. Było głośno i śmierdząco, czyli w porządku – mówi Kasta.

Niebezpieczeństwo, to wspólny mianownik boksu i sportu żużlowego. – Jeśli jakiś facet przyjmuje na swoje barki to, że będzie się bił, to kalkuluje też to, że coś może się złamać. Jeśli jeździ na motorze żużlowym i rozwija prędkość to kalkuluje, że wszystko może się zdarzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdziwy wojownik wchodząc do ringu, może wrócić… lub nie wrócić – opowiada Kieliszak.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne na stronie kupbilet.pl, a także w punktach STS, EMPIK, oraz w sklepie VEGAS24 przy ulicy Okopowej w Lublinie.