Pierwszy baraż dla Arki!

Pierwszy baraż dla Arki!

W minioną sobotę tenisistki stołowe Set Trio PGKiM Bank Spółdzielczy Arki Ryki rozegrały pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w rozgrywkach grupy południowej I ligi. Karolina Lalak, Natalia Cięszczyk, Kamila Głodek i Gabriela Sienkiewicz postawiły milowy krok w kierunku zachowania ligowego bytu i zwyciężyły na wyjeździe z drużyną IKTS Noteć Inowrocław 6:4.

Sobotniego triumfu nie byłoby bez dobrej gry na pierwszym stole w wykonaniu Karoliny Lalak i Natalii Cięszczyk. Zawodniczki Set Trio PGKiM Bank Spółdzielczy Arki Ryki w indywidualnych pojedynkach pokonały Natalię Ciemną i Katarzynę Palacz. Co ciekawe, w deblu znacznie lepsze były rywalki, które zwyciężyły 3:0.

Swoją cegiełkę do zwycięstwa w Inowrocławiu dołożyły też Kamila Głodek i Gabriela Sienkiewicz. Co prawda obie przegrały z Julią Szymczak, ale za to nie dały szans Alinie Bogdaniuk i Weronice Hermanowskiej. W deblu górą był duet Noteci, ale ten rezultat nie miał większego znaczenia dla losów całej konfrontacji. Ostatecznie drużyna z Lubelszczyzny zwyciężyła 6:4.

Rewanżowy mecz, który odbędzie się w Rykach, zaplanowano na 11 czerwca.

IKTS Noteć Inowrocław – Set Trio PGKiM Bank Spółdzielczy Arka Ryki 4:6

Mecz po meczu:
Katarzyna Palacz – Karolina Lalak 1:3
Natalia Ciemna – Natalia Cięszczyk 2:3
Katarzyna Palacz – Natalia Cięszczyk 2:3
Natalia Ciemna – Karolina Lalak 1:3
Julia Szymczak – Kamila Głodek 3:0
Weronika Hermanowska – Gabriela Sienkiewicz 0:3
Julia Szymczak – Gabriela Sienkiewicz 3:0
Alina Bogdaniuk – Kamila Głodek 1:3
Katarzyna Palacz / Alina Bogdaniuk – Karolina Lalak / Natalia Cięszczyk 3:0
Natalia Ciemna / Julia Szymczak – Gabriela Sienkiewicz / Kamila Głodek 3:1.