Piłkarze Marcina Sasala zdobyli “Jaskółcze Gniazdo”!

Piłkarze Marcina Sasala zdobyli “Jaskółcze Gniazdo”!

W ostatnich dwóch sezonach na boiskach III ligi na stadionie przy ulicy Zbylitowskiej w Tarnowie z tamtejszą Unią wygrały tylko trzy zespoły. Do Soły Oświęcim, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Cracovii II dołączył Motor Lublin. Żółto-biało-niebiescy podbili “Jaskółcze Gniazdo” dzięki bramkom Dmytro Kozbana, Kamila Oziemczuka i Artura Gieragi.

Mimo że w podstawowym składzie gości wybiegł Paweł Kaczmarek, opaskę kapitana zachował Kamil Oziemczuk. To jedna nie “Oziem” był bohaterem akcji z 8′ gry. Na lewej flance świetny rajd przeprowadził Kamil Majkowski, dograł w pole karne, a tam skutecznością błysnął Dmytro Kozban, dla którego był to drugi gol w drugim kolejnym meczu. Sześć minut później odpowiedzieć próbował Krzysztof Wrzosek, jednak wyraźnie zabrakło mu precyzji. W 18′ wydawało się, że Pan Tomasz Mroczek wskaże na wapno, kiedy to po akcji Kamila Oziemczuka ręką we własnej szesnastce zagrał Oskar Oszust. Arbiter z Mielca nakazał grać dalej. 2:0 dla Motoru mogło być też w 27′, kiedy to uderzał Kamil Majkowski. Byłemu zawodnikowi Błękitnych Raciąż w tej sytuacji nie dopisało szczęście. Unia była blisko bramki na 1:1 również w 30′ i 40′. Tarnowianie nie byli jednak skuteczni, czego nie można odmówić Kamilowi Oziemczukowi. Kapitan żółto-biało-niebieskich zdobył gola do szatni, który dla gospodarzy był gwoździem do trumny.

W drugiej odsłonie piłkarze Marcina Sasala kontynuowali swoją dobrą grę. W 48′ mecz ostatecznie zamknąć mógł Paweł Kaczmarek, ale znacznie przestrzelił. Po chwili bramkarza Motoru zaskoczyć próbował Artur Biały, lecz Leon Otczenaszenko interweniował bez zarzutu. W 57′ chęci do gry gospodarzom odebrał Kamil Oziemczuk. “Oziem” efektownym uderzeniem z woleja wykończyć kolejną szarżę Kamila Majkowskiego. Od tego momentu pojedynek zrobił się jeszcze bardziej otwarty. Jedni i drugi mieli swoje okazje, jednak to żółto-biało-niebiescy zadali kolejny cios. W 73′ rzut karny na bramkę zamienił Artur Gieraga. Po tym trafieniu na boisku działo się już niewiele. Podopieczni Marcina Sasala wygrali w “Jaskółczym Gnieździe” 4:0.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie JKS 1909 Jarosław (13 września, 19:00).

Unia Tarnów – Motor Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Dmytro Kozban 8′, Kamil Oziemczuk 45+3′, 57′, Artur Gieraga 73′ (rzut karny)

Unia: Banek – Jamróg, Bartkowski, Witek, Węgrzyn (81′ Nytko), Oszust (55′ Wierzchowiec), Hebda, Wrzosek (72′ Ostrowski), Zawrzykraj (66′ Tyrka), Biały, Sojda (86′ Bachara)

Motor: Otczenaszenko – Tadrowski (83′ Michota), Gieraga, Cholerzyński, Słotwiński (74′ Tkaczuk) – Tymosiak, Korczakowski (66′ Kamiński) – Kaczmarek, Oziemczuk, Majkowski (69′ Szkatuła) – Kozban (59′ Nowak)

Żółte kartki: Oskar Oszust, Krzysztof Wrzosek, Artur Biały, Kamil Wierzchowiec – Dmytro Kozban, Julien Tadrowski, Patryk Słotwiński, Kamil Oziemczuk
Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec).