Piorunująca druga połowa MKS Selgros w Jeleniej Górze. Lublinianki rozgromiły KPR.

MKS Selgros Lublin rozgromił KPR Jelenia Góra 35:14 w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi. Przewaga mistrzyń Polski ani przez moment nie podlegała dyskusji. Warto też zauważyć, że po przerwie jeleniogórzanki zdobyły zaledwie sześć bramek.

Od początku spotkania na parkiecie Parku Sportowego “ZŁOTNICZA” w Jeleniej Górze dominował MKS Selgros. W 10′ lublinianki prowadziły już 10:4, a na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy miały nad KPR-em dziesięć bramek przewagi. Co prawda dwa ostatnie trafienia w tej części gry zanotowały gospodynie, ale nie miało to większego wpływu na obraz tej części gry.

Początek drugiej połowy był nieco zaskakujący, bo obie drużyny raziły nieskutecznością. Impas strzelecki przełamały w 35′ Alesia Mihdaliova i było 17:8. Także na początku drugiej części meczu miał miejsce nieprzyjemny incydent. Sylwia Matuszczyk, pozyskana przed sezonem obrotowa, została uderzona kolanem w głowę i musiała opuścić boisko. Na szczęście skończyło się na udzieleniu doraźnej pomocy medycznej.

Po tych kilku minutach dekoncentracji ekspres z napisem MKS Selgros zaczął nabierać coraz większego tempa (21:10 w 39′). Skuteczne kontry kończyła najczęściej rzadko myląca się Agnieszka Kowalska – była zawodniczka jeleniogórskiego klubu. Na kwadrans przed końcem meczu ekipa z Koziego Grodu miała już szesnaście bramek przewagi. Mistrzynie Polski nie zamierzały podawać ręki rozłożonym na łopatki rywalkom i do końca spotkania powiększyły jeszcze przewagę, wygrywając ostatecznie różnicą dwudziestu jeden bramek (35:14).

Szansę gry w dłuższym wymiarze czasu otrzymała w tym spotkaniu – Katarzyna Kozimur. Leworęczna rozgrywająca spędziła na parkiecie około trzy kwadranse. Pozwoliło to odpocząć grającej zazwyczaj na prawym rozegraniu Mihdaliovej. Po przerwie spowodowanej kontuzją palca pierwsze trafienie zanotowała Edyta Charzyńska.

Przed lubliniankami krótka przerwa w rozgrywkach, spowodowana zgrupowaniem kadry polskich szczypiornistek. Kolejne spotkanie MKS Selgros rozegra w połowie października z KPR-em Kobierzyce. Będzie to ostatnie z całej serii wyjazdowych spotkań lublinianek.

KPR Jelenia Góra – MKS Selgros Lublin 14:35 (8:16)
KPR: Ciesiółka, Hoffman – Bielecka 3, Janas 3, Oreszczuk 2, Kobzar 2, Jasińska 1, Kanicka 1, Tomczyk 1, Bogacka 1, Herbut, Maziarz, Skowrońska, Bilenia, Załoga, Koc.
MKS Selgros: Gawlik – Kowalska 7, Mihdaliova 5, Nocuń 5, Skrzyniarz 5, Drabik 4, Gęga 3, Kozimur 3, Uzar 2, Charzyńska 1, Matuszczyk, Rola.