Pobiegnij z biegusiem.pl

Pobiegnij z biegusiem.pl

Pod nazwą biegusiem.pl kryje się grupa zrzeszająca pasjonatów biegania. Inicjatywa założona w 2011 roku w Rykach – przez trzech zawodników Arkadiusz Wąsika, Krzysztofa Kubaka oraz Grzegorza Kosmalę – zrzesza już prawie 100 osób i to nie tylko z Lubelszczyzny.

Bez znaczenia czy chcesz oderwać się od codzienności, potrenować do zawodów czy też po prostu aktywnie się zrelaksować. Grupa zaprasza do biegania osoby bez względu na wiek, płeć czy poziom wytrenowania. Liderzy zapewniają, że każdy znajdzie tu sporo ludzkiej życzliwości, pozytywnej energii, a także zastrzyk motywacji.

Wspólne treningi i starty w zawodach to był początek. Obecnie grupa organizuje wiele imprez biegowych na terenie Lubelszczyzny i nie tylko. Są wśród nich również projekty charytatywne, jak 24-godzinna Sztafeta Andrzejkowa, która odbyła się w listopadzie 2013 roku. Celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Zosi – córki jednego z “biegusi”. Za każdy przebiegnięty kilometr sponsorzy oraz sami członkowie wpłacali zadeklarowaną kwotę. Wzięło w niej udział aż 101 zawodników, którzy łącznie przebiegli dystans 1350 km.

Kolejną okazją, kiedy biegacze będą mogli pomóc jest 12-godzinna Sztafeta Pływacka, która odbędzie 12 października 2014 roku, na pływalni w Rykach. Biegusiem.pl zdejmuje obuwie i wskakuje do basenu, by wesprzeć leczenie Maciusia. Uczestnicy przez pół doby będą przepływać kolejne długości, za które darczyńcy i sponsorzy wpłacą określoną sumę pieniędzy na rzecz syna jednego z członków grupy.

Najnowszym pomysłem jest projekt pod nazwą „Biegusiem na piątkę”, a więc akcja skierowana do osób chcących zacząć swoją przygodę z bieganiem pod okiem profesjonalnego trenera Grzegorza Kosmali. Ochotnicy mogą liczyć na fachowe porady oraz wsparcie techniczno-finansowe grupy sponsorów. Treningi trwają od sierpnia bieżącego roku, a finałem będzie debiut uczestników w towarzyszącym biegu na 5 km przy 36. Maratonie Warszawskim – 28 września. Przy okazji będzie to największy wyjazd biegusiem.pl. Członkowie grupy oscylują, że będzie ich ponad 100 osób, wraz z kibicami.

Warto wspomnieć także o Kornelii Stępnickiej, która została wybrana przez magazyn “Bieganie” do programu „Mój pierwszy maraton”. Dzięki temu przygotowuje się teraz do Maratonu Warszawskiego pod okiem dwójki trenerów, dietetyków oraz motywatora. Została także wyposażona w profesjonalny sprzęt.

Aktualnie spotkania biegusiem.pl odbywają się regularnie co tydzień, w piątki o godzinie 18.00 na parkingu Pływalni Powiatowej w Rykach, przy ulicy Janiszewskiej 2. Wyjątkiem są pierwsze piątki miesiąca, gdy grupa biega po Dęblinie startując z parkingu przy supermarkecie Intermarche.

Zaglądając na stronę internetową biegusiem.pl dowiedzieć się można więcej na temat członków grupy. Ze wszystkich spotkań biegowych prowadzone są fotorelacje oraz zapis trasy przez GPS. Nic – tylko biegać!