Pokrzyżować plany Piotrkowianina

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska w sobotni wieczór zagrają z jedną z najmocniejszych kadrowo ekip I ligi. Do Białej Podlaskiej zawita Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, wciąż walczący o awans do PGNiG Superligi.

Nie jest żadną tajemnicą, że bialscy szczypiorniści w tym sezonie radzą sobie bardzo słabo. Dwie wygrane w dwudziestu dwóch kolejkach, to rezultat, który – na ponad miesiąc przed końcem rozgrywek – oznacza relegację na trzeci szczebel. W sobotę czeka ich kolejny bardzo trudny mecz.

Nad Krznę przyjeżdża Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. To ekipa, która po spadku do I ligi nie osłabiła się bardzo mocno i zakładała powrót do elity. Nie może być zresztą inaczej – takie nazwiska jak były zawodnik Azotów Puławy Dmytro ZinczukPiotr Swat czy Szymon Woynowski mają spore doświadczenie w PGNiG Superlidze. – To bardzo mocny zespół, który z jakichś powodów jest na trzecim miejscu. Gdzie jest największe zagrożenie z ich strony? Wszędzie. Mocnym punktem tej drużyny jest Sebastian Różański, który występował kiedyś u nas i dużo grał w Ekstraklasie – nie kryje Wojciech Horeglad, kierownik bialczan.

Późną jesienią, 22 listopada, Piotrkowianin i AZS AWF mierzyły się w województwie łódzkim. Górą – i to zdecydowanie – byli gospodarze. Piętnaście bramek różnicy mówi samo za siebie. Jednak bialczanie zagrali wtedy w eksperymentalnym zestawieniu, na dwie ,,siódemki” oraz bez czterech podstawowych zawodników, a sam pojedynek w Piotrkowie potraktowali jako przetarcie przed trudną końcówką rundy jesiennej.

Faworytem potyczki na pewno będą podopieczni Rafała Przybylskiego (przypadkowa zbieżność nazwisk z rozgrywającym Azotów), jednak akademikom zależy na godnym pożegnaniu się z pierwszą ligą.  – Oni muszą, my możemy. Ponadto my, wraz z powrotem kontuzjowanych, prezentujemy się coraz lepiej, dwa ostatnie mecze zagraliśmy całkiem nieźle – szuka szans kierownik.

Do dyspozycji Sławomira Bodasińskiego nie będzie tego dnia kilku ważnych zawodników. – Zabraknie Bartłomieja Helmana, który złamał kość w dłoni. Po operacji jest także Krystian Wędrak. Nie wiadomo, czy zagra Piotr Pezda, niby się rusza, ale decyzja zapadnie przed samym meczem informuje kierownik.

AZS AWF Biała Podlaska – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (11.04) 18:00