Przełamanie Bełżyc. Beniaminek ugrał jedną partię

Do trzeciej kolejki na pierwszą wygraną w sezonie 2016/2017 na III-ligowych parkietach czekali siatkarze KS CKFiS Bełżyce. W ostatnią sobotę listopada podopieczni Piotra Potakiewicza ograli u siebie KPS Krasnystaw 3:1.

POMECZOWE KOMENTARZE

Piotr Potakiewicz (grający trener KS CKFiS Bełżyce): Wygraliśmy mecz bez większej historii. W trzecim secie trochę się rozluźniliśmy, za to w drużynie gości na parkiet weszli zmiennicy, którzy zdołali wygrać tę partię. To spotkanie zobrazowało nam, co musimy jeszcze poprawić. Wiemy już także, co musimy realizować, żeby wygrywać. Myślę, że jest to dobra zapowiedź kolejnych konfrontacji. Nie popełnialiśmy zbyt dużo błędów własnych, więc jestem zadowolony z tego elementu. Mamy braki w kończeniu kontr, ale mam nadzieję, że poprawimy to na treningach. Tak, jak w tym meczu, powinniśmy grać od początku sezonu. To było pierwsze spotkanie, w którym zaprezentowaliśmy swoją siatkówkę, a nie takie, w którym próbowaliśmy dostosować się do tego, co gra przeciwnik. Kilku naszych zawodników było w dobrej dyspozycji na zagrywce, co przełożyło się na poszczególne wyniki w setach.

Marek Piwko (kierownik KPS Krasnystaw): Pierwszego seta rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo prowadziliśmy 6:2. Potem coś się zacięło w naszej grze i po dwóch partiach przegrywaliśmy 0:2. Wygraliśmy za to trzecią odsłonę. Czwartą partię oddaliśmy bez walki, co staje się naszą tradycją. Sami jesteśmy tym zaskoczeni. Myślę, że mieliśmy kłopoty z przyjęciem. Jak nie ma odbioru, to zawodzi wystawa, wykończenie akcji i to się ze sobą wiąże. W przegranych setach zawiodło właściwie wszystko.

3 grudnia drużyna z Bełżyc zagra w Nałęczowie z tamtejszymi Cisami. Natomiast do Krasnegostawu przyjedzie Powiślak Końskowola.

KS CKFiS Bełżyce – KPS Krasnystaw 3:1 (25:18, 25:13, 20:25, 25:11)

CKFiS: Łukasz Chlebicki, Marcin Sobieszek, Mateusz Zabielski, Łukasz Drążek, Paweł Abramowicz, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Bogdan Skrzyński (libero), Krzysztof Kasiura, Jacek Zalewski, Marcin Niewiadomy, Andrzej Chlebicki

KPS: Grzegorz Bargiel, Marek Bargiel, Grzegorz Dąbek, Karol Dudkiewicz, Jan Kazimierczak, Robert Krukowski, Maciej Bortacki (libero), Karol Piwko, Przemysław Skrajnowski, Skarbimir Węcławik, Marcin Wieleba.