Od przyszłego sezonu w meczach III ligi będzie można przeprowadzić aż pięć zmian!

Od przyszłego sezonu w meczach III ligi będzie można przeprowadzić aż pięć zmian!

29 maja w Rzeszowie odbyło się robocze spotkanie prezesów i wiceprezesów wojewódzkich związków piłki nożnej z Kielc, Krakowa, Lubina i Rzeszowa. Tematami poruszanymi podczas zebrania były sprawy rozgrywek, licencji, bezpieczeństwa oraz sędziowskie.

Podczas spotkania ustalono, że od sezonu 2017/2018 w meczach grupy IV III ligi każdy zespół będzie mógł przeprowadzić aż pięć zmian, a nie cztery, jak ma to miejsce teraz. – Wszystkie związki zgodziły się na dokonanie tej zmiany w regulaminie – potwierdza Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiadomo już, że rozgrywki grupy IV III ligi wystartują 12 sierpnia i jest to termin obligatoryjny. Druga kolejka odbędzie się natomiast 15 sierpnia (we wtorek). – Ponadto, jedna kolejka została zaplanowana na środę (30 sierpnia), a pozostałe serie spotkań odbywać się będą w weekendy – dodaje obecny na spotkaniu w Rzeszowie Konrad Krzyszkowski.

Ostatnia kolejka rundy jesiennej została zaplanowana na trzeci weekend listopada (18/19 listopada).

W sezonie 2017/2018 organem prowadzącym rozgrywki będzie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. O tym, czy kampanię 2018/2019 poprowadzi Lubelski Związek Piłki Nożnej, czy Małopolski Związek Piłki Nożnej zadecydują rozmowy podczas spotkania, które odbędzie się 17 lub 18 lipca.