Rekord Polski Konrada Czerniaka!

Konrad Czerniak nie zwalnia tempa. Po złocie Mistrzostw Europy w Berlinie, ustanowił rekord Polski stylem dowolnym na dystansie 100 metrów na krótkim basenie (25 metrów). Czerniak poprawił swój wynik sprzed pięciu lat, kiedy to w Gorzowie Wielkopolskim przepłynął ten dystans w czasie 44,63.

W Dausze odbywa się Puchar Świata w pływaniu. Na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, na krótkim basenie rekord Polski pobił Konrad Czerniak. Puławianin w swoim wyścigu zajął drugie miejsce i czasem 46,52 poprawił swój własny rekord kraju sprzed pięciu lat z Gorzowa Wielkopolskiego. W tym wyścigu triumfował reprezentant RPA Chad de Clos z czasem 46,29. Oprócz stylu dowolnego, Czerniak płynął jeszcze na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, gdzie zajął piąte miejsce osiągając czas 23,01. Zwyciężył ponownie de Clos, który był lepszy od naszego reprezentanta niespełna o sekundę, (22,17).

Konrad pobił swój rekord o nieco ponad 0,1 sekundy. dla porównania rekord Świata i Europy na tym dystansie należący do jednego zawodnika, reprezentanta Francji Amaury'ego Leveaux, wynosi 44,94. Został on ustanowiony w na Mistrzostwach Europy w Rijece w 2008 roku.

Z występów pływaka i jego medali bardzo cieszy się Marek Daniel, jeden z trenerów sekcji pływackiej Wisły Puławy. – Konrad jest jednym z najlepszych zawodników naszej reprezentacji pływaków. Niewątpliwie zasługiwał na ten medal –  powiedział trener. Czerniak jego zdaniem ma także duże szanse na medal na Igrzyskach w Brazylii, które odbędą się za dwa lata.