Repliki ASG – pistolet gazowy czy elektryczny?

Pistolety ASG to wierne repliki modeli broni palnej, a jak wiadomo, tych jest wiele. Wybór pistoletu zaczynamy więc od decyzji: pistolet gazowy czy elektryczny? Replika pistoletu ASG to kolejny po karabinie niezbędny element uzbrojenia airsoftowca.*

Czym jest replika ASG?

Dopasowanie typu broni do potrzeb i upodobań użytkownika to podstawa zabawy ASG. Warto przemyśleć wybór pistoletu i poznać dostępne opcje. Pistolety ASG to bardzo dokładnie odtworzone repliki pistoletów na ostrą amunicję. Wykorzystuje się je do gier militarnych w terenie. Amunicją do tego typu broni są plastikowe kulki o średnicy 6 mm. Każda replika ASG to broń pneumatyczna, podstawową różnicą jest mechanizm: sprężynowy, gazowy lub elektryczny. Przy wyborze konkretnego modelu przydatne będzie porównanie pistoletów gazowych i elektrycznych. Można to zrobić, korzystając ze strony https://gunfire.com/pl/.

Replika ASG – pistolet elektryczny

Zasada działania pistoletu elektrycznego jest następująca: sprężynę z tłokiem naciąga silnik elektryczny za pomocą specjalnego mechanizmu przekładniowego. Gwałtownie sprężone w cylindrze powietrze powoduje wystrzelenie kulki. Tego rodzaju broń wymaga posiadania ładowarki, za pomocą której zasila się ogniwo elektryczne broni.

Zaletą tych pistoletów jest to, że nie trzeba ich nabijać i wymieniać kapsuł. Pistolet elektryczny ASG dobrze sprawdza się w niskich temperaturach – będzie niezastąpiony podczas jesiennych i zimowych zlotów.

Repliki ASG – pistolet gazowy

Są to najczęściej spotykane repliki broni krótkiej. Znajdziemy wśród nich pistolety czeskie, Glocki, Beretty czy Walthery. Naboje z takiego pistoletu są wystrzeliwane przy użyciu gazu, którego zbiornik znajduje się najczęściej w lufie. Wykorzystuje się do tego celu dwutlenek węgla lub tzw. green gas. Gaz wywołuje ruch zamka, więc przeładowywanie po każdym strzale nie będzie konieczne. Replika wymaga nabijania gazem i opróżnienia kapsuły do końca po zakończeniu strzelania. Specjaliści są zgodni co do tego, że pistolet gazowy daje największą frajdę, bo odczucia podczas strzału są bardzo realistyczne – odrzut broni po wystrzale jest tutaj dość silny.

Na co zwracać uwagę przy wyborze repliki pistoletu ASG?

Wybór odpowiedniej repliki pistoletu ASG opieraj na kilku podstawowych cechach, które zapewniają niezawodność sprzętu podczas potyczki. Repliki z metalu są cięższe, ale bardziej solidne niż te z tworzywa sztucznego. Bardzo ważna jest prędkość początkowa wystrzelonej kulki – zbyt mała siła pocisku potrafi zniechęcić do strzelania. Bezpośrednio z tą wartością łączy się maksymalny dystans wystrzelonych kulek – celowanie do przeciwnika znajdującego się poza zasięgiem strzału to marnotrawstwo amunicji. Dobrze, jeśli pistolet jest wyposażony w systemy podkręcania kulek (Hop-Up) i odrzutu zamka (Blow-Back).

Właściwie dobrana replika pistoletu to sprzęt, który nie zawiedzie gracza bez względu na panujące warunki. Dobrze leży w dłoni i pozwala na oddawanie celnych strzałów zawsze wtedy, gdy sytuacja bojowa tego wymaga.

*Materiał przygotowany przez partnera

0 0 vote
Article Rating