Reprezentacja Polski poznała rywali w MŚJ

Reprezentacja Polski poznała rywali w MŚJ

W sierpniu w Rosji zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Juniorów w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski, w barwach której występuje Wiktor Kawka z Padwy Zamość, poznała w środę grupowych rywali.<

/strong>

Podopieczni Rafała Kuptela do Mistrzostw Świata Juniorów awansowali dzięki zajęciu ósmego miejsca w mistrzostwach Europy, które rozgrywali w sierpniu 2014 roku w Gdańsku i w Gdyni. Reprezentacja Polski wybierana była z czwartego koszyka i przed losowaniem wiadomo było, że uniknie EgiptuKataru Argentyny.

Los był dość łaskawy dla Biało-czerwonych: trafili oni do grupy A, w której znaleźli się wicemistrzowie Europy Węgrzy oraz potencjalnie słabsze reprezentacje z Europy: Szwecja Serbia. Skład uzupełniają ekipy spoza Europy, a więc Chile Korea Południowa, która – co zauważa Kuptel – w każdej kategorii wiekowej gra niezwykle szybki handball.

Z losowania zadowolony jest Wiktor Kawka, zawodnik Padwy Zamość, który ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. – Nie wiem czy nie jest to najlepsza grupa, jaką mogliśmy wylosować – mówi z optymizmem zamościanin. W zeszłorocznych ME rosły rozgrywający bardzo często występował na prawym rozegraniu, z kolei grając na swojej ulubionej, lewej ,,połówce” w barwach Padwy – zdobył aż siedemdziesiąt trzy gole w dziewięciu meczach Mistrzostw Polski Juniorów.

0 0 vote
Article Rating