Reprezentanci województwa lubelskiego najlepsi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Reprezentanci województwa lubelskiego najlepsi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 7-10 lipca położona na Dolnym Śląsku Nowa Ruda stała się areną zmagań podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Na południu Polski znakomicie spisali się reprezentanci województwa lubelskiego, którzy triumfowali w klasyfikacji medalowej.

Spośród reprezentantów województwa lubelskiego, po złote medale XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sięgnęli Dominika Sacharuk (AZS AWF Biała Podlaska, kategoria 53 kg), Karolina Czajka (Unia Hrubieszów, kategoria 58 kg), Jakub Węgrzyn (Wisła Puławy, kategoria powyżej 105 kg) i Marcin Izdebski (Orlęta Łuków, kategoria 105 kg). Ten ostatni, wynikami 142 kg w rwaniu i 162 kg w podrzucie, ustanowił nowy rekord Polski i zapewnił sobie udział w mistrzostwach Europy.

Srebrne krążki zawisły na szyjach Natalii Bobrowskiej (Unia Hrubieszów, kategoria 48 kg) i Anny Chomiuk (MULKS Zirve Terespol, kategoria 69 kg). Na drugim stopniu podium uplasowali się za to Paulina Pańko (Unia Hrubieszów, kategoria 48 kg), Klaudia Luterek (Agros Zamość, kategoria 53 kg) i Łukasz Boncik (Orlęta Łuków, kategoria 77 kg).

W rywalizacji klubowej XXII finałów OOM zwyciężyła Unia Hrubieszów, a w klasyfikacji województw triumfowało województwo lubelskie.

Dokładne wyniki XXII OOM sprawdzisz tutaj.

KOMENTARZ EKSPERTA

Robert Dołęga (trener Orląt Łuków):Nasi sztangiści z Nowej Rudy powrócili z dwoma medalami. Przypomnę, że reprezentowało nas czterech zawodników, a byli to Jakub Linkiewicz, Łukasz Boncik, Marcin Izdebski i Bartłomiej Bajora. “Cinek” bronił tytułu sprzed roku, ale wtedy rywalizował w kategorii 94 kg, a tym razem przeszedł do nowej kategorii do 105 kg. Nie zawiódł, bo zwyciężył z trzydziestoma sześcioma kilogramami przewagi nad zawodnikiem z Makowa Mazowieckiego, Filipem Komorniczakiem. Co więcej, pobił rekord Polski i zapewnił sobie udział w mistrzostwach Europy. Swój życiowy sukces osiągnął też Łukasz Boncik, który w kategorii do 77 kg w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce. Dzięki temu wynikowi Łukasz będzie reprezentował Polskę podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w Zamościu. Trzecim reprezentantem Orląt był Bartłomiej Bajora, który w najcięższej kategorii wagowej zajął wysokie, czwarte miejsce. Ostatnim zawodnikiem z Łukowa był Jakub Linkiewicz, który z wynikiem 175 kg w dwuboju zajął dziesiątą lokatę. Orlęta uplasowały się na siódmym miejscu w klasyfikacji klubowej, a we współzawodnictwie chłopców przegraliśmy tylko z Tarpanem Mrocza (w sumie sklasyfikowano sześćdziesiąt dwa kluby).