Rezerwy Startu z porażką na inaugurację

Nie tak początek sezonu 2017/2018 wyobrażali sobie kibice rezerw Startu Lublin. Na inaugurację rozgrywek II ligi czerwono-czarni przegrali z Dzikami Warszawa 61:69.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w pierwszych minutach narzucili wysokie tempo. Prowadzenie 10:2 zwiastowało problemy dla rezerw Startu. Jednak wtedy do gry włączył się lider lubelskiej drużyny, Bartłomiej Pelczar. Kilka punktów z rzędu i na tablicy widniał remis. Z pomocą przyszli mu koledzy. Swoje zrobili Jan Piliszczuk i Mirosław Uniłowski. Po pierwszej kwarcie to goście mieli dwa oczka więcej.

Druga ćwiartka ponownie rozpoczęła się od falstartu podopiecznych trenera Andrzeja Dubielisa. Seria 12:2 dla Dzików w pierwszych pięciu minutach znowu pozwoliła im odskoczyć z wynikiem. Start raz jeszcze szarpnął w drugiej części tej odsłony. Właściwie znowu zrobił to Pelczar, który oddał niemal połowę rzutów całej drużyny w premierowych 20 minutach. Do przerwy miał już 19 punktów i pięć zbiórek. Po dwóch ćwiartkach stołeczni prowadzili, ale tylko 33:29.

Od początku drugiej połowy w pomoc Pelczarowi włączyli się w partnerzy. Start nie pozwolił się rozpędzić i odskoczyć swoim rywalom. Seria 5:0 w 24 minucie meczu pozwoliła doprowadzić do remisu i odrobić straty, jakie czerwono-czarni mieli do przerwy. Podobną passą po czasie dla trenera odpowiedziały Dziki i sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Końcówka należała do gospodarzy, którzy schodzili z parkietu z czteropunktową przewagą.

Niemoc strzelecka ogarnęła obie ekipy na początku ostatniej kwarty. Przez ponad cztery minuty jedni i drudzy nie zapunktowali. Gdy Dziki odskoczyły na dziewięć oczek stało się jasne, że czerwono-czarni nie odrobią strat. Do końca gra toczyła się punkt za punkt, a końcowy wynik to 69:61.

W ramach drugiej kolejki rozgrywek II ligi rezerwy Startu zagrają w Warszawie z rezerwami Legii (30 września).

Dziki Warszawa – TBV Start II Lublin 69:61 (15:17, 18:12, 23:23, 13:9)

Dziki: Kapuściński 18, Marchoff 16, Muszyński 10, Wilk 8, Holnicki-Szulc 7, Łapiński 4, Wołyniec 4, Kowalski 2, Szemieta, Rogucki, Sokołowski.

Start II: Pelczar 35, Uniłowski 13, Matysek 6, Piliszczuk 4, Samborski 2, Breś 1, Grzegorczyk, Kazmirowski, Łoś, Mitrut, Szyszkowski.