Rośnie forma juniorów!

Podopieczni Marcina Ciećko i Wojciecha Paszka rozegrali bardzo dobre spotkanie we własnej hali z KKK MOSiR Krosno i wygrali 80 do 69. To była druga kolejka trzeciej ligi i pierwsze zwycięstwo młodych koszykarzy Startu w tych rozgrywkach.

Wysoka porażka z SSK Rzeszów na inauguracje trzeciej ligi to już przeszłość. Młodzi koszykarze Startu od tego czasu wygrali dwa spotkania w eliminacjach do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U20, a wczoraj odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W drugiej kolejce pokonali u siebie KKK MOSiR Krosno 80:69, ustępując gościom tylko w jednej kwarcie.

To był zdecydowanie nasz najlepszy mecz. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, szczególnie, że w tamtym roku dwukrotnie przegraliśmy z Krosnem – mówi jeden ze szkoleniowców Marcin Ciećko. Tym razem lublinianie byli górą już od początku spotkania i po dwóch kwartach prowadzili siedemnastoma “oczkami” – 41:24.

W trzeciej odsłonie spotkania goście odrobili 12 punktów, ale ostatnie słowo należało do Wojciecha Hałasa, który wrócił po drobnej kontuzji kostki, Bartosza Mudy i ich kolegów z drużyny. Obaj zawodnicy rzucili po 21 “oczek”.

W najbliższą środę podopieczni Marcina Ciećko i Wojciecha Paszka wracają do walki o półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorów Starszych U20. W ramach eliminacyjnej grupy lubelsko-podkarpackiej juniorzy Startu rozegrają bardzo ważne w kontekście awansu wyjazdowe spotkanie z Siarką Jezioro Tarnobrzeg. – Jeśli wygramy to starcie, to najprawdopodobniej decydujące spotkanie o bezpośrednim awansie zagramy z ZSK Stal Stalowa Wolapodkreśla znaczenie tego pojedynku Marcin Ciećko.

Start Lublin – KKK MOSiR Krosno 80:69 (29:13, 12:11, 17:29, 22:16)
Punkty: Wojciech Hałas – 21, Bartosz Muda – 21, Jakub Szczepaniak – 14, Kamil Kosior – 11, Łukasz Klębowski – 7, Oskar Łoszczyk – 6.