Rusza sezon I ligi piłkarek ręcznych. MKS AZS UMCS Lublin jedzie do Kwidzyna poważnie osłabiony

W sobotnie wczesne popołudnie MKS AZS UMCS Lublin zainauguruje rozgrywki I ligi piłkarek ręcznych. Podopieczne Izabeli Puchacz zmierzą się na wyjeździe z MTS-em Kwidzyn.

Lubelskie akademiczki wznowiły zajęcia na początku sierpnia. Od początku trenowały na własnych obiektach, by w drugi weekend września wziąć udział w I Turnieju o Puchar Tygodnika Płockiego. W zawodach oprócz MKS-u AZS UMCS i gospodyń – Jutrzenki Płock, udział wzięły SPR Olkusz i ChKS Łódż. Podopieczne Izabeli Puchacz uległy kolejno olkuszankom (jeden z faworytów do awansu na szczebel PGNiG Superligi) oraz gospodyniom imprezy. Natomiast w meczu o trzecie miejsce pewnie pokonały II-ligowy ChKS – 33:18. Lublinianka Katarzyna Jarosz została najskuteczniejszą zawodniczką całego turnieju (dwadzieścia trzy bramki). Niestety planowane przed startem ligi mecze sparingowe akademiczek nie doszły do skutku z powodu plagi kontuzji jaka spadła na zespół.

Trenerka Puchacz przed spotkaniem w Kwidzynie ma więc istny ból głowy, bo z powodu kontuzji przeciwko MTS-owi nie zagrają: Monika Nóżka, Patrycja Szyszkowska i Anna Rossa. Z kolei Weronika Zarzycka zostanie w Lublinie ze względów osobistych. Tak poważne osłabienie akademickiego zespołu stawia go w trudnej sytuacji w walce o zwycięstwo na inaugurację I-ligowych zmagań. Byłby to tym samym rewanż za przegraną w Kwidzynie na koniec poprzedniego sezonu.

Tamto spotkanie zakończyło się porażką lublinianek 29:30, mimo prowadzenia niemal przez całe spotkanie. Zwycięstwo MTS-owi dała wówczas bramka zdobyta dwanaście sekund przed końcem meczu. – W końcówce zabrakło nam sił i pojawiły się błędy, brakowało też wcześniejszej skuteczności w ataku. Żałuję tych straconych punktów, bo była szansa na wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu (MKS AZS UMCS zajął 6. pozycję – przyp. red.) – mówiła po tamtym spotkaniu kapitan akademiczek – Monika Nóżka.

Na mecz do Kwidzyna pojadą dwie nowe zawodniczki, które uzupełniły kadrę “Studentek” przed sezonem. Są to Justyna Stępniak i Patrycja Kozak. Spotkanie, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00 poprowadzi para sędziowska: Aleksandra Kościewicz i Małgorzata Malandy.


MTS Kwidzyn – MKS AZS UMCS Lublin / 24 września (sobota), godzina 13:00.

0 0 vote
Article Rating