Siatkarki AZS UMCS TPS Lublin po raz kolejny mistrzyniami Polski

W niedzielę najlepszy Polski duet po raz kolejny wywalczył mistrzostwo Polski. Zanim jednak Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zagrały w finale, najpierw musiały rozprawić się z jeszcze jedną przeszkodą. Po drugiej stronie siatki stanęły Aleksandra Zdon i Agnieszka Wołoszyn. Plażowiczki pozostawiły rywalki bez szans, pokonując je 2:0 i tym samym zagrały w decydującym meczu z Joanną Wardak i Martyną Wiatr.

PÓŁFINAŁ

Pierwszy set półfinałowego pojedynku toczył się pod dyktando najlepszej polskiej pary. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek od początku weszły w mecz bardzo skoncentrowane, wywiązując się z roli faworyta. Skutecznie atakowały i broniły, co pozwalało im na wyprowadzenie skutecznych kontrataków. Inaugurująca partia zakończyła się wynikiem 21:13, na korzyść najlepszego duetu.

Drugi set na samym początku był nieco bardziej wyrównany. Po obronie i skutecznym ataku na dwupunktowe prowadzenie (5:3) szybko wyszły zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin. Później skuteczny atak Moniki Brzostek pozwolił im wypracować sobie cztery punkty przewagi. Plażowiczki umiejętnie wykorzystywały błędy przeciwniczek. Monika Brzostek dużo krwi rywalkom napsuła swoją zagrywką, jak również świetnymi obronami. Tak jak przy pierwszej piłce meczowej, co pozwoliło na zakończenie spotkania w stosunku 2:0.

Kołosińska/Brzostek – Zdon/Wołoszyn 2:0 (21:13, 21:10)

FINAŁ

Mecz finałowy od skutecznego ataku zaczęła Brzostek. Blok Kołosińskiej pozwolił na punkt przewagi w secie, a kolejny skuteczny atak koleżanki z drużyny wyprowadził plażowiczki na prowadzenie 4:2. Siatkarki AZS UMCS TPS Lublin wzmocniły swoją zagrywkę, co sprawiało, że Joanna Wardak i Martyna Wiatr miały problemy z przyjęciem. Tak jak przy stanie 12:6, kiedy świetny serwis Kołosińskiej dał kolejny punkt. Dominacja brązowych medalistek tegorocznych Mistrzostw Europy była widoczna z każdą minutą. Skuteczny atak Brzostek dał pierwszą piłkę setową, którą ponownie wykończyła ta sama siatkarka. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21:10.

W drugiej partii najlepszy polski duet z każdą kolejną akcją popisywał się doskonałym wyszkoleniem technicznym, a po asie serwisowym Kingi Kołosińskiej było już 6:1. Po raz kolejny Wardak/Wiatr miały problem ze skończeniem swojej pierwszej akcji, co pozwalało parze z lubelskiego klubu na skuteczną grę. Po niesamowitych obronach Brzostek oraz bezbłędnych kontratakach, na przerwę techniczną plażowiczki zeszły z wynikiem 15:6. Błędy po stronie Wiatr i Wardak mnożyły się z każdą minutą, z czego skorzystać potrafiły Kołosińska i Brzostek. Przewaga wywalczona na samym początku utrzymywała się przez całą partię. Atak Brzostek doprowadził do pierwszej piłki meczowej, jednak Kołosińska zagrała w aut. Po przestrzelonej zagrywce Martyny Wiatr, po raz czwarty z rzędu mistrzostwo Polski należy do pary Kołosińska/Brzostek. Monika Brzostek dodatkowo wybrana została MVP całego turnieju.

Kołosińka/Brzostek – Wardak/Wiatr 2:0 (21:10, 21:11).