Siatkarki Tomasovii wygrywają turniej w Rzeszowie

Pierwsze miejsce zajęły siatkarki drugoligowej Tomasovii w ramach rozgrywanego w Rzeszowie Turnieju o Puchar Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Był to już ostatni etap przygotowań zespołu przed rozgrywkami ligowymi.

Podopieczne Stanisława Kaniewskiego rozegrały znakomity towarzyski turniej. Już pierwszy mecz pokazał, że ich forma idzie w dobrym kierunku. Zdecydowanie pokonały miejscowy Developres Rzeszów II, oddając rywalkom tylko jeden set. Kolejne mecze także pokazały wysoką formę siatkarek Tomasovii.

Drugie spotkanie – z MKS San Pajda Jarosław – było bardzo wyrównane, jednak górą znów były zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego. Trener rotował składem jak tylko się dało. – Grały wszystkie dziewczyny. Zrobiłem to dlatego, że chcę wybrać najbardziej optymalny skład na początek sezonu – tłumaczył swoje decyzje Stanisław Kaniewski.

Ostatni mecz, zakończony dzisiaj około godziny 14:00, to już prawdziwa dominacja zespołu z Lubelszczyzny. Siatkarki Developres Rzeszów I nie miały nic do powiedzenia w tym spotkaniu, przegrały go nie zdobywając ani jednego seta.

Po raz kolejny trener Tomasovii nie zwracał uwagi na wynik końcowy. – Forma idzie w górę. Pal licho wyniki, dla mnie dziewczyny pokazały chęć i wolę walki. Jestem z nich dumny, bo zagrały swoją najlepszą siatkówkę w tych trzech meczach – nie krył zadowolenia trener Tomasovii.

Dla siatkarek z województwa lubelskiego był to już ostatni taki turniej w cyklu przygotowań do nowego sezonu. Już w najbliższą sobotę, 27 września początek drugoligowych rozgrywek siatkarek. Pierwszymi rywalkami Tomasovii będą siatkarki z drużyny UM Zator. Początek spotkania o godzinie 18, w Tomaszowie Lubelskim.