Siatkarze Avii Świdnik uczcili 65-lecie istnienia klubu

W Świdniku, w trzeci weekend września został zorganizowany siatkarski turniej mający na celu uczczenie 65-lecie istnienia Avii. W zawodach udział wzięły udział cztery zespoły: Energa NET Ostrołęka, Krosno Glass Karpaty Krosno, KKS Kozienice oraz gospodarze MKS Avia Świdnik. Triumfatorem imprezy została ekipa z Ostrołęki, która na Lubelszczyźnie wygrała wszystkie mecze. 

KOMENTARZ TRENERA

Sławomir Czarnecki: Wielkimi krokami zbliżamy się do startu ligi. Uważam, że rozegraliśmy ciekawy turniej w Świdniku. Zespół Energi Ostrołęka zdecydowanie górował nad pozostałymi ekipami, ale jest też w innym rytmie treningowym, bo zaczyna ligę tydzień wcześniej. Niezły pojedynek stoczyliśmy z Karpatami Krosno. Przegrywaliśmy już 0:2, a jednak zdołaliśmy wrócić do gry i wygrać 3:2. Niestety KKS Kozienice, tak jak tydzień temu w Białej Podlaskiej, tak i teraz wystąpiły w okrojonym składzie i nie nawiązały walki z resztą drużyn. Szkoda, bo to zespół, który w poprzednim sezonie liczył się w lidze. Sam turniej przebiegał bardzo sprawnie i myślę, że wszyscy wyjechali od nas zadowoleni. Godnie uczciliśmy 65- lecie istnienia klubu. Martwi nas kontuzja rozgrywającego Bartka Misztala, której doznał we wtorek. Przez najbliższe dni będziemy musieli radzić sobie bez niego. Bartek nie zagrał z nami na tym turnieju i przez to mieliśmy pewne graniczenia w składzie. Na konsultację lekarską czeka Rafał Kępka. Dopiero po niej podejmiemy decyzje czy w jego przypadku wystarczy sama rehabilitacja, czy konieczny będzie zabieg. 

WYNIKI

Sobota
MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:1
KKS Kozienice – Krosno Glass Karpaty Krosno 1:3
MKS Avia Świdnik – Energa Net Ostrołęka 0:3
Krosno Glass Karpaty Krosno – Energa Net Ostrołęka 0:3

Niedziela
KKS Kozienice – Energa Net Ostrołęka 1:3
MKS Avia Świdnik – Krosno Glass Karpaty Krosno 3:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Energa NET Ostrołęka
2. MKS Avia Świdnik
3. Krosno Glass Karpaty Krosno
4. KKS Kozienice

SKŁAD MKS AVII ŚWIDNIK

Marcin Kurek, Maciej Sajdak, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Bartłomiej Żywno, Wojciech Gajosz, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Krzysztof Pigłowski, Dariusz Bonisławski, Andrzej Bieńko.