Spełnij swoje marzenia z Akademickim Centrum Szkolenia Sportowego!

Od 2015 roku na ternie Lublina funkcjonuje Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego. Jego działalność koordynuje Akademicki Związek Sportowy Klubu Środowiskowego Województwa Lubelskiego. Programem ACSS objęci są zawodnicy trenujący kajakarstwo, lekkoatletykę i pływanie.

logo_LUBLIN_noweJak ważny jest sport w życiu Lublina, świadczy liczba wyższych uczelni, które zawarły porozumienie z AZS Klubem Środowiskowym Województwa Lubelskiego. Są to: Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola i Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Celami działania Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego są upowszechnienie sportu i propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnienie postaw sportowych fair play, doskonalenie wysokiego poziomu sportowego wśród zawodników, odnoszenie sukcesów sportowych we współzawodnictwie ogólnopolskim i międzynarodowym, a także promocja miasta Lublin.

Obecnie organizacja skupia w swoich szeregach piętnastu sportowców, w tym dobrze znany duet Monika Brzostek Kinga Kołosińska. – Z racji tego, że ten program dotyczy zawodników na wysokim poziomie, to szkolenie przebiega jak najbardziej prawidłowo. Trenerzy, którzy są odpowiedzialni za poszczególnych zawodników, prowadzą z nimi treningi przewidziane na ten rok. Efekty są już widoczne, bo mamy parę znaczących sukcesów. W przypadku na przykład kajakarstwa jest to złoty medal Wiktora Wieruszewskiego, który zdobył go w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie K-1 10 000 metrów – informuje Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego.

Zajęcia treningowe w ramach ACSS odbywają się minimum cztery razy w tygodniu. Sportowcy mają do dyspozycji: obiekty sportowe uczelni, które podpisały porozumienie z Akademickim Centrum Szkolenia Sportowego, obiekty sportowe MOSiR Lublin i halę ZSE przy ul. Wojciechowskiej.

Treningi odbywają się pod okiem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje. Ponadto uczestnicy ACSS mają zapewniony transport na zawody, zgrupowania, konsultacje oraz wyżywienie i zakwaterowanie w czasie trwania akcji szkoleniowych i zawodów.

KTO MOŻE ZOSTAĆ ZAWODNIKIEM ACSS?

– zawodnik, który mieści się w przedziale wiekowym 18 – 28 lat,

– zawodnik posiadający minimum pierwszą klasę sportową w dyscyplinach objętych programem Igrzysk Olimpijskich,

– student lub uczeń szkoły, którego siedziba znajduje się na terenie Lublina,

– zawodnik klubu, którego siedziba znajduje się na terenie Lublina.