Stal Kraśnik rośnie w siłę. Na celowniku były zawodnik Motoru

Stal Kraśnik rośnie w siłę. Na celowniku były zawodnik Motoru

Po tym, jak ze Stalą Kraśnik rozstali się m.in. Filip Drozd, Kacper Skrzypek, Damian Gawron i Łukasz Mietlicki wydawało się, że na wiosnę Daniel Szewc dysponował będzie o wiele słabszym zespołem. Ostatnie ruchy transferowe niebiesko-żółtych pozwalają wierzyć, że wcale tak nie będzie.

Filipa Drozda w Kraśniku zastąpić ma Oleksij Rodewicz. Wiele wskazywało na to, że król strzelców IV ligi lubelskiej z sezonu 2015/2016 trafi do Łady 1945 Biłgoraj, ale ostatecznie zdecydował się na występy w Stali. W Kraśniku grał będzie także przyjaciel i rodak 29-latka Anton Lutsyk, któremu również jeszcze niedawno bliżej było do zespołu prowadzonego przez Ireneusza Zarczuka.

Ukraiński duet wystąpił w obu zimowych sparingach IV-ligowca (1:0 z Unią Hrubieszów i 1:2 z Lublinianką). Rodewicz i Lutsyk do niebiesko-żółtych trafili na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Hetmana Zamość.

Ponadto, blisko dołączenia do drużyny prowadzonej przez Daniela Szewca jest Rafał Król. Były zawodnik Motoru Lublin we wspominanym sparingu z Lublinianką zdobył jedyną bramkę dla niebiesko-żółtych. Wychowanek MUKS Kraśnik niewątpliwie byłby ogromnym wzmocnieniem IV-ligowca.

Trener Stali wciąż poszukuje bramkarza, który zastąpiłby Kacpra Skrzypka.