Stanisław Kaniewski: Naszym celem jest gra na dobrym poziomie (Wywiad)

Stanisław Kaniewski: Naszym celem jest gra na dobrym poziomie (Wywiad)

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski przygotowania do sezonu 2016/2017 rozpoczęły równo z początkiem sierpnia. Z trenerem niebiesko-białych rozmawialiśmy m.in. na temat dyspozycji poszczególnych zawodniczek. Ponadto, Stanisław Kaniewski odniósł się do składu grupy, w której rywalizował będzie jego zespół.

Anna Sobka – LUBSPORT.PL: Zespół z Tomaszowa Lubelskiego wznowił treningi już 1 sierpnia. Ile zawodniczek stawia się na zajęciach?

Stanisław Kaniewski: Kilka zawodniczek jest jeszcze w trakcie rehabilitacji po kontuzjach. Także różnie to bywa, ale na każdym treningu mam do dyspozycji średnio dwanaście dziewczyn. Dzięki temu możemy normalnie pracować.

Skład drużyny jest już zamknięty?

Negocjujemy jeszcze kontrakty z dwiema zawodniczkami, które przyjechały na testy. Myślę, że niebawem dopniemy naszą kadrę.

Jakiś czas temu wspominał Pan o chęci pozyskania dwóch doświadczonych zawodniczek na pozycje przyjmującej i atakującej. Może Pan zdradzić już jakieś szczegóły?

Tak, dokładnie na te dwie pozycje poszukiwaliśmy wzmocnień. Prowadzone są teraz rozmowy z zarządem i samymi siatkarkami odnośnie ich występów w naszym zespole.

Wiadomo już, w jakich turniejach towarzyskich wystąpią siatkarki Tomasovii?

Zaczęliśmy od turnieju w Jarosławiu (29-30 sierpnia), ale na Podkarpaciu nie dysponowaliśmy jeszcze pełnym składem. Z kolei we wrześniu mamy zamiar wystąpić w imprezie, która zostanie zorganizowana w Mielcu. Przed ligą mamy zaplanowane cztery turnieje.

Jak oceni Pan grupę, do której trafiły niebiesko-białe?

Na pewno jest to inna grupa niż w latach poprzednich. Doszło kilka drużyn z różnych województw, które do tej pory nie grały w II lidze. Będzie to jakaś nowość. Najważniejsza jest jednak nasza dyspozycja. To, jaki będzie przeciwnik, to już inna sprawa. Wiadomo, że każdy zespół będzie chciał zagrać jak najlepiej, dlatego bardzo ważna będzie nasza dyspozycja.

Jaki jest cel Tomasovii na sezon 2016/2017?

Celem jest gra na dobrym poziomie. Nie zakładamy, że zajmiemy miejsce piąte, czwarte czy pierwsze. Tak, jak wspomniałem – dla nas liczyła się będzie dobra i stabilna gra. Jeżeli wszystko będzie funkcjonowało na takim poziomie, na jakim myślę, powinno być dobrze. Być może pojawią się wahania formy, bo co roku mamy taki kłopot, że dojeżdżają do nas dziewczyny z Rzeszowa, Krakowa, czy Warszawy i przez to nie zawsze wszystkie zawodniczki są do mojej dyspozycji. To może być nasz problem, dlatego nie myślimy o konkretnym miejscu. Skupiamy się na tym, by nasza gra była na odpowiednim poziomie.